Trwa ładowanie...
Michał Dworczyk i Krzysztof Bosak gośćmi programu "Tłit"

Michał Dworczyk i Krzysztof Bosak gośćmi programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gośćmi programu są szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk PiS i Krzysztof Bosak (Konfederacja).
Share
d2m9kf4

Co dziś w programie? Komisja Europejska chce, by do lata zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19 ok. 70 proc. ludności każdego kraju - czy jest to możliwe w Polsce?

Ilu osobom, które mają już wyznaczone terminy, trzeba przełożyć szczepienie w związku z tym, że firma Pfizer dostarcza teraz dla państw Unii Europejskiej mniej dawek niż zadeklarowała wcześniej. Co z seniorami?

d2m9kf4

W grupie pierwszej są służby (ABW, CBA), nagle znaleźli się w niej również prokuratorzy. Jakie jest tego uzasadnienie? Czy obejmuje to również prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę?

- Nie rozumiem, dlaczego prokuratorzy mają być szczepieni przed chorymi. Źle, że rząd nie kupił dodatkowych szczepionek Moderny. Dramat w ochronie zdrowia dopiero przed nami - powiedział prof. Wojciech Maksymowicz z Porozumienia. Co na to Michał Dworczyk?

W sobotę szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski powiedział, że projekt ws. mandatów jest obecnie przedmiotem rozmów w ramach Zjednoczonej Prawicy. - Jestem przekonany, że projekt ten nie będzie problemem. Do połowy przyszłego tygodnia powinniśmy uzgodnić w ramach Zjednoczonej Prawicy wszelkie ewentualne wątpliwości i uwagi do projektu - zapowiedział polityk PiS. Jak to wygląda?

Krzysztofa Bosaka zapytamy z kolei, czy Konfederacja w ogóle wspiera Narodowy Program Szczepień? Jak, zdaniem ugrupowania, powinien zostać zorganizowany? Czy trzymanie się ustaleń unijnych w tej sprawie to słuszna taktyka?

d2m9kf4

Przypomnimy też słowa Jarosława Kaczyńskiego. - Dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, bo zło atakuje. Atakuje nasz kraj, ojczyznę, naród. Atakuje instytucję, która jest w centrum naszej tożsamości, atakuje Kościół katolicki - ocenił prezes PiS, przemawiając wewnątrz kościoła Wszystkich świętych w Starachowicach, gdzie odbyła się uroczysta msza w intencji jego zmarłej matki Jadwigi. Jak Bosak ocenia to wystąpienie?

d2m9kf4

Podziel się opinią

Share
d2m9kf4
d2m9kf4
Więcej tematów