Trwa ładowanie...
d34isq5
d34isq5
IAR

"Miasto 44". Wielka prapremiera na Stadionie Narodowym

Choć w kinach pojawi się dopiero 19 września, wybrani obejrzą go już dziś. Mowa o filmie "Miasto 44", którego prapremiera odbędzie się na Stadionie Narodowym. Na projekcji pojawić ma się 10 tys. osób, w tym powstańcy i przedstawiciele najwyższych władz państwowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d34isq5

Impreza będzie miała charakter półzamknięty. Reżyser filmu, Jan Komasa dodaje, że nie będzie ona biletowana. Wejściówki rozsyłane były w konkursach lub na festiwalach. Na Stadionie obowiązywać będzie strój galowy, co doda wydarzeniu jeszcze większej klasy.

Pierwsze publiczne odtworzenie długo oczekiwanego filmu budzi w reżyserze spore emocje. Jak sam zaznacza, chciałby od widzów uniwersalnego odbioru obrazu. Ma on polegać na tym, iż dyskurs o wydarzeniach z filmu miałby w równym stopniu skupiać zarówno Polaków, jak i osoby z zagranicy.

Prapremiera "Miasta 44" jest częścią obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zdjęcia do filmu trwały 63 dni - tyle samo co walka polskich wojsk z nazistami. Początek dzisiejszego seansu o godzinie 21.00.

d34isq5

Podziel się opinią

Share

d34isq5

d34isq5
Więcej tematów