Trwa ładowanie...

Miasta solidaryzują się z Białymstokiem po Marszu Równości. Tłumy ludzi w Gdańsku

Po wydarzeniach na Marszu Równości w Białymstoku w kierunku stolicy Podlasia płyną wyrazy wsparcia od mieszkańców innych miast. Na protestach przeciw przemocy lub nienawiści zbierają się setki osób. W Gdańsku pod Dworem Artusa zebrało się ok. 700 manifestujących.

Share
Miasta solidaryzują się z Białymstokiem po Marszu Równości. Tłumy ludzi w Gdańsku
Źródło: East News, Fot: Wojciech Stróżyk
d21fetx

Podczas sobotniego Marszu Równości w Białymstoku, doszło do burd. Chuligani zaatakowali uczestników manifestacji zwolenników środowisk LGBT. Doszło do kilku przypadków pobicia. Jedna z policjantek trafiła do szpitala. W kierunku członków pochodu wykrzykiwano obraźliwe słowa. W ruch poszły jajka, kamienie i petardy, także butelki oraz kostka brukowa, mimo obecności policji.

W reakcji na wydarzenia lewica zaplanowała "Marsz przeciw przemocy", który ostatecznie odbędzie się w niedzielę. Będzie miał charakter stacjonarny, a nie przemarszu, jak pierwotnie planowano. Wszystko przez przepisy prawne dotyczące zawiadomienia ws. marszu.

Wyrazy poparcia w kierunku Białegostoku płyną z innym miast w Polsce. Jak podaje dziennikbaltycki.pl w Gdańsku ok. 700 osób wzięło udział w manifestacji przeciwko nienawiści, zorganizowanej pod Dworem Artusa przez grupę aktywistów Młoda Zaraza. To połączenie Trójmiejskiego Strajku Klimatycznego, Strajku Uczniowskiego i Młodych ponad podziałami. Hasłem spotkania było "Strefa wolna od stref". To aluzja do wlepek "Gazety Polskiej" "Strefa wolna od LGBT".

d21fetx

Podobne akcje zaplanowane są także w innych miastach. W czwartek w Poznaniu i Łodzi odbędą się demonstracje przeciwko wydarzeniom w Białymstoku. W piątek protest przeciwko przeciw przemocy organizowany jest przez Tęczowe Opole. W Szczecinie zaplanowana jest "Strefa wolna od nienawiści". W sobotę manifestację w Toruniu urządza lokalny Strajk Kobiet. Protest organizowany jest też w Warszawie. Solidarni ze stolicą Podlasia są też mieszkańcy Zielonej Góry.

Zobacz także: Leszek Miller uderza w programy socjalne PiS. Krytykuje „rozdawnictwo”

Źródło: dziennikbaltycki.pl/wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21fetx

Podziel się opinią

Share
d21fetx
d21fetx
Więcej tematów