Trwa ładowanie...
d3u22zd

Miała zorganizować pielgrzymkę do Fatimy. Oszukała 180 osób na 600 tys. zł

Kobieta wzięła pieniądze od wiernych, ale wydała je na luksusowe wina i szampany, które chciała sprzedać w Polsce. Interes jednak nie wypalił. 30-latka przyznała się do winy. Właśnie zapadł nieprawomocny wyrok w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miała zorganizować pielgrzymkę do Fatimy. Oszukała 180 osób na 600 tys. zł
Miała zorganizować pielgrzymkę do Fatimy. Oszukała 180 osób na 600 tys. zł (PAP, Fot: PAULO CUNHA)
d3u22zd

Sąd Okręgowy w Kielcach wydał wyrok ws. Marii H. 30-latka była właścicielką biura podróży z Francji. W 2017 r. zorganizowała pielgrzymkę do Fatimy dla wiernych z diecezji sandomierskiej. W sumie zgłosiło się około 180 osób, która wpłaciły ponad 600 tys. zł - opisuje portal kielce.tvp.pl.

Zorganizowała wycieczkę. Wierni zostali z niczym

Pielgrzymi usłyszeli jednak, że do Portugalii nie polecą, bo zepsuł się samolot. Sprawa trafiła do prokuratury. Okazało się, że za pobrane pieniądze kobieta kupiła luksusowe wina i szampany, które zamierzała sprzedać w Polsce z zyskiem, a pieniądze przeznaczyć na wycieczkę.

d3u22zd

Przeczytaj: Jasna Góra. 94 pielgrzymki dotrą na Jasną Górę. Udział w nich weźmie 16 tysięcy wiernych

Interes jednak nie wypalił, a wierni nie otrzymali gotówki. Pozwano również sandomierską kurię, bo pieniądze na pielgrzymkę zbierał jeden z tamtejszych księży. Maria H. przyznała się do winy. Sąd Okręgowy w Kielcach skazał ją na trzy lata bezwzględnego więzienia.

Wzięła pieniądze, nie było wycieczki. Zapadł wyrok

30-latka musi również zapłacić 8 tys. zł grzywny i 1,2 tys. zł odszkodowania na rzecz jednej z pokrzywdzonych osób. Kobieta musi pokryć także koszty sądowe i przez 6 lat nie będzie mogła organizować wycieczek. Wyrok jest nieprawomocny.

d3u22zd

Przeczytaj również: Koronawirus. Sandomierz. Ksiądz zakażony, sanepid poszukuje wiernych

Pomnik Jezusa z tęczową flagą. Włodzimierz Czarzasty ostro o abp. Marku Jędraszewskim: Powinien klęczeć i przepraszać Boga

Źródło: kielce.tvp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u22zd

Podziel się opinią

Share
d3u22zd
d3u22zd
Więcej tematów