Trwa ładowanie...
dxzqhg4

Miał być "Wodny Świat", jest akt oskarżenia

Zielonogórska prokuratura oskarżyła byłą senator Elżbietę S. i byłego wiceprezydenta miasta Andrzeja K. o wyrządzenie szkody znacznych rozmiarów spółce mającej wybudować w Zielonej Górze park wodny. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowano właśnie do sądu.

Share
dxzqhg4

Oboje oskarżeni, pełniąc funkcje członków zarządu spółki "Wodny Świat", pożyczyli jej - już prywatnie - pieniądze na zakup gruntu pod budowę parku wodnego. Po kilku miesiącach, w zamian za dług, przejęli od spółki ponad osiem hektarów ziemi.

Spółka zakupiła wcześniej grunt po cenie 4-krotnie niższej od średniej wartości gruntów w 1999 roku. Elżbieta S. i Andrzej K. zostali więc okazyjnie właścicielami bardzo atrakcyjnych gruntów, które można było przeznaczyć, na przykład, na centrum handlowo-rozrywkowe i stację benzynową. Zdaniem prokuratora, "Wodny Świat" stracił na działalności oskarżonych trzy miliony złotych.

Andrzej K., gdy prokuratura stawiała mu zarzuty w tej sprawie, zrezygnował ze sprawowanego od dwóch lat stanowiska prezesa Lubuskiego Funduszu Ochrony Środowiska. Jego dymisja zostanie rozpatrzona w przyszłym miesiącu. Elżbieta S. jeszcze niedawno planowała start w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Teraz grozi im do dziesięciu lat pozbawienia wolności. (aso)

dxzqhg4

Podziel się opinią

Share
dxzqhg4
dxzqhg4
Więcej tematów