Trwa ładowanie...
d8il83l

Metro przejechało już 4 tys. kilometrów. Otworzą drugą linię w ten weekend?

- Osiągnęliśmy około 4 tysiące przejechanych kilometrów bez awarii - informuje Anna Bartoń, rzeczniczka metra. - Zgodnie z harmonogramem dziennie powinny przejechać około 1,5 tys. kilometrów. W związku z tym przewidujemy, że w czwartek uda nam się przekroczyć 5 tysięcy - dodaje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Metro przejechało już 4 tys. kilometrów. Otworzą drugą linię w ten weekend?
(WawaLove.pl)
d8il83l

To właśnie 5 tysięcy kilometrów bez awarii mają pokonać pociągi, żeby II linię metra można było dopuścić do użytku. Swoje ćwiczenia przeprowadzili już także strażacy. Nieoficjalnie wiadomo, że ratusz przygotowuje się do otwarcia centralnego odcinka metra w najbliższy weekend. Urzędnicy myślą o niedzieli.

Zobacz: Pożar pociągu II linii metra i ewakuacja pasażerów. "To tylko ćwiczenia"

Pierwsze naziemne prace rozpoczęły się w drugiej połowie 2010 roku. W maju 2012 r. tarcza "Anna" (nosząca imię na cześć księżnej Anny Mazowieckiej) rozpoczęła drążenie tunelu II linii metra. Centralny odcinek drugiej linii metra ma ponad 6 kilometrów i połączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę.

II linia ma siedem stacji: - "Rondo Daszyńskiego",
- "Rondo ONZ",
- "Świętokrzyska",
- "Nowy Świat - Uniwersytet",
- "Centrum Nauki Kopernik",
- "Stadion Narodowy"
- "Dworzec Wileński".

d8il83l

W listopadzie 2014 r. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała otwarcie II linii podziemnej kolejki na 14 grudnia (wypowiedziała wówczas słynne słowa "II linią metra pojedziemy na świąteczne zakupy"). Ratusz tłumaczył potem, że opóźnienie w oddaniu podziemnej kolejki spowodowane było pożarem akumulatorów na stacji "Rondo Daszyńskiego". Doszło do niego 2 grudnia.

Koszt całej inwestycji to 4,17 mld zł.

d8il83l

Podziel się opinią

Share

d8il83l

d8il83l
Więcej tematów