Trwa ładowanie...
d2z85ir
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Metro": Polacy nie chcą pracować w komisjach wyborczych

Jeszcze nigdy nie było takich problemów ze znalezieniem chętnych do pracy w komisjach wyborczych, jak na majowe eurogłosowanie. PKW zapowiada podwyżki wynagrodzeń, żeby unikną katastrofy w jesiennych wyborach samorządowych - informuje "Metro".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Metro": Polacy nie chcą pracować w komisjach wyborczych
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d2z85ir

Już 25 maja będziemy wybierać 51 naszych przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Konieczna do tego jest praca obwodowych komisji wyborczych. Zważywszy, że zaplanowano ok. 27,6 tys. obwodowych komisji wyborczych, każda po 7-9 członków, zapowiada się dzień pracy dla blisko 200 tys. osób. Mogą nieźle zarobić - członek komisji dostanie nieopodatkowaną dietę 160 zł, przewodniczący - 200 zł, jego zastępca - 180 zł.

Mimo to, jeszcze przy żadnych wyborach nie było takich problemów ze znalezieniem chętnych. W wielu miastach urzędnicy musieli wydłużać termin zgłoszeń, który minął 2 maja i jeszcze w poniedziałek prowadzili rekrutację.

Państwowa Komisja Wyborcza nie wyklucza, że w tej sytuacji diety członków obwodowych komisji wyborczych trzeba będzie podwyższyć tym bardziej, że w jesiennych wyborach samorządowych stawki są niższe niż przy eurogłosowaniu.

d2z85ir

Podziel się opinią

Share

d2z85ir

d2z85ir
Więcej tematów