Mentzen zapytany o zespół Aspergera. Mówił o służbie w wojsku
Sławomir Mentzen odniósł się do zdiagnozowania u niego zespołu Aspergera. Został zapytany, czy w tej sytuacji byłby w stanie sprostać obowiązkom zwierzchnika Sił Zbrojnych w razie konfliktu.
Sławomir Mentzen był gościem Krzysztofa Stanowskiego w Kanale Zero. Kandydat Konfederacji na prezydenta został zapytany o zdiagnozowany u niego zespół Aspergera.
Stanowski dociekał, czy w związku z tym polityk będzie w stanie sprostać obowiązkom zwierzchnika Sił Zbrojnych w razie konfliktu w tej sytuacji i jaką ma kategorię wojskową. - Mam kategorię A. Natomiast nie jestem głęboko przekonany, że podczas klasyfikacji wojskowej są w stanie wykryć różnego rodzaju defekty - mówił kandydat na prezydenta.
Zapewniał, że byłby w stanie "fizycznie i psychicznie być w wojsku". - To jest bardzo ważna sprawa i chciałbym to wyjaśnić, ponieważ jest to bardzo dużo nieporozumień. Jestem głęboko przekonany, że różni ludzie mają różne obowiązki w trakcie wojny. Jeżeli mamy wojnę, to ktoś musi walczyć. Natomiast są inne rzeczy, które też trzeba robić - dodał Sławomir Mentzen.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Co dalej ze stanowiskiem Szejny? "Jest w bardzo trudnej sytuacji"
Przeczytaj także: Stanowski spytał Mentzena, czy studia w Polsce powinny być płatne
Mentzen w Kanale Zero. Koalicja z PiS?
Sławomir Mentzen w rozmowie Kanałem Zero został zapytany także, czy "nie przeraża go" ewentualne wejście w koalicję w PiS.
- Przerażenie nie jest właściwym słowem. Mam olbrzymie zastrzeżenia; (...) miałbym olbrzymie rezerwy, ale w polityce niczego nie można wykluczać, a już na pewno niczego nie można być przerażonym - stwierdził polityk Konfederacji.