Trwa ładowanie...

MEN: to zaszczyt wręczyć medal ks. Jankowskiemu

Wicepremier, minister edukacji Roman Giertych
przyzna księdzu prałatowi Henrykowi Jankowskiemu Medal Komisji
Edukacji Narodowej - poinformowała rzeczniczka MEN,
Aneta Woźniak. Dodała, że przyznanie tego odznaczenia będzie zaszczytem dla resortu.

Share
MEN: to zaszczyt wręczyć medal ks. JankowskiemuŹródło: AFP
dd8c6kx

Formalnie decyzja o przyznaniu medalu nie została jeszcze podpisana, ale z pewnością tak się stanie - powiedziała Woźniak. Rzeczniczka potwierdziła w ten sposób ubiegłotygodniowe doniesienia medialne o przyznaniu medalu Jankowskiemu.

Nie odpowiedziała na pytanie, kto złożył wniosek o przyznanie medalu prałatowi, ani za jakie zasługi na polu edukacji otrzyma on to odznaczenie. O szczegółach wniosku poinformujemy, kiedy decyzja zostanie podpisana - zaznaczyła rzeczniczka.

Przyznanie Medalu KEN księdzu prałatowi będzie dla ministerstwa edukacji zaszczytem- dodała Woźniak.

dd8c6kx

Nie wszyscy podzielają opinię resortu. Czwartkowa "Gazeta Wyborcza" napisała, że uhonorowany Medalem KEN prof. Janusz Greger z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi chce oddać swoje odznaczenie, bo nie zgadza się z przyznaniem go księdzu Jankowskiemu.

Zapowiedź przyznania prałatowi medalu skrytykował także Związek Nauczycielstwa Polskiego. To kpina ze środowiska nauczycielskiego" - powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz. Szefowa sejmowej komisji edukacji Krystyna Szumilas (PO) mówiła na konferencji prasowej, że Giertych w ten sposób "złamał dotychczas obowiązujące zasady".

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej, medal KEN nadawany jest "za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli".

Medal może być przyznany autorom wybitnych prac pedagogicznych, nauczycielom legitymującym się co najmniej 7-letnią wyróżniającą się działalnością dydaktyczną i wychowawczą, autorom utworów literackich, popularnonaukowych, dzieł scenicznych, muzycznych, plastycznych, filmowych, które wywierają szczególnie wartościowy wpływ wychowawczy i edukacyjny na dzieci i młodzież.

Medal nadaje minister edukacji z własnej inicjatywy albo na wniosek: innego ministra (kierowników urzędów centralnych), rektora szkoły wyższej, wojewody, kuratorium oświaty, organu prowadzącego przedszkole, szkołę lub inną placówkę wychowawczą, oświatowej organizacji pozarządowej, związku zawodowego, kierownika placówki dyplomatycznej lub konsularnej Rzeczypospolitej Polskiej.

dd8c6kx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd8c6kx
dd8c6kx
Więcej tematów