Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Melduję się w Kato – i dorzucam się do rozwoju miasta

Katowice stały się nowoczesnym centrum regionu, w którym dobrze się pracuje, uczy i żyje. Sporo osób korzysta z miejskiej infrastruktury i spędza tu wolny czas, ale nie wszyscy do końca wiedzą, że mają realny wpływ na kolejne inwestycje w miejscu zamieszkania. Tę świadomość ma zmienić realizowana przez miasto kampania społeczna "Melduję się w Kato", której celem jest zachęcenie osób mieszkających w stolicy województwa śląskiego do zameldowania się w Katowicach.

Melduję się w Kato – i dorzucam się do rozwoju miastaŹródło: materiały partnera
d3c4408
d3c4408

– Zależy nam na rozwoju miasta. Każda zameldowana osoba ma realny wpływ na rozwój Katowic, kolejne zielone inwestycje, ścieżki rowerowe, tereny rekreacyjne czy dbanie o już istniejącą infrastrukturę. Dlatego chcemy namówić te osoby, które tu żyją, ale nie są zameldowane, do zmiany tego stanu rzeczy – wyjaśnia Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zameldowanie w Katowicach to nie tylko urzędowa formalność, ale przede wszystkim płynące z tego realne korzyści dla mieszkańców. Wiedzą o tym ponad 53 tysiące osób, które od 1 września 2020 do 31 sierpnia br. dołączyły do programu "Katowicka Karta Mieszkańca". Karta Mieszkańca uprawnia do zniżek u 89 partnerów prywatnych i w 12 jednostkach miejskich. Dzięki niej mieszkańcy miasta mogą taniej skorzystać m.in. z basenów, kortów tenisowych, wydarzeń kulturalnych, usług fryzjerskich, weterynaryjnych czy prawnych. A przy okazji – dzięki zameldowaniu i rozliczaniu w Katowicach podatku dochodowego – wesprzeć miejski budżet i lokalne inwestycje.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Warto dodać, że o podziale części środków z budżetu miasta decydują również sami mieszkańcy. Katowicki budżet obywatelski od lat cieszy się sporą popularnością wśród katowiczan, w niedawno zakończonym głosowaniu wzięło udział ponad 43 tys. osób, a sam BO jest najwyższy w kraju wśród miast wojewódzkich w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Od ubiegłego roku mieszkańcy zgłaszają pomysły do Zielonego Budżetu, a na stałe w krajobraz lokalnych wydarzeń wpisały się działania z Inicjatywy Lokalnej, w ramach której miasto dotuje zadania, w które bezpośrednio angażują się katowiczanie.

Melduję się w Kato! Jak zameldować się bezpośrednio w Urzędzie Miasta?

Melduję się w Kato! Jak zameldować się przez Internet?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Artykuł sponsorowany
d3c4408

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c4408
Więcej tematów