Trwa ładowanie...
dl6yzx4
dl6yzx4

Media: Szwajcarska prokuratura przeszukała biura kompanii Achmetowa

Szwajcarska prokuratura dokonała przeszukania w biurach firmy DTEK Trading S.A. znanego ukraińskiego biznesmena Rinata Achmetowa w Genewie z powodu podejrzeń o jej związki z korporacją Mako Trading starszego syna Wiktora Janukowycza - Ołeksandra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dl6yzx4

Poinformowała o tym w poniedziałek gazeta internetowa "Ukrainska Prawda", powołując się na zagraniczne źródła, w tym szwajcarską gazetę "Le Matin Dimanche".

Według tych źródeł dwugodzinną rewizję przeprowadzono 27 lutego. Przeszukania dokonano w ramach badania działalności handlującej węglem firmy Mako Trading Ołeksandra Janukowycza, który jest podejrzany w Szwajcarii o pranie pieniędzy.

Zgodnie z informacją gazety struktury Achmetowa były, jak to określono, "ściśle przeplecione" z firmą Janukowycza juniora. Gazeta nazywa też Achmetowa "szczodrym sponsorem" kampanii przedwyborczej Wiktora Janukowycza, który w 2010 roku zwyciężył w wyborach prezydenckich na Ukrainie.

dl6yzx4

W DTEK potwierdzono gazecie "Sonntagszeitung" fakt rewizji. Potwierdzono też, że szwajcarskie władze rozpoczęły dochodzenie w sprawie działalności pewnych firm ukraińskich oficjeli. Służba prasowa DTEK poinformowała, że udostępniono szwajcarskim władzom finansową i prawną dokumentację szwajcarskiej filii DTEK.

Achmetow jest jednym z donieckich oligarchów związanych z Partią Regionów i z odsuniętym od władzy prezydentem Wiktorem Janukowyczem. Po obaleniu Janukowycza udzielił poparcia nowym władzom w Kijowie. Jest właścicielem klubu piłkarskiego Szachtar Donieck. Majątek biznesmena szacowano w 2012 roku na 17,8 mld dolarów.

dl6yzx4

Podziel się opinią

Share
dl6yzx4
dl6yzx4
Więcej tematów