Trwa ładowanie...

Mazowsze: 17-latek rozpylił w szkole gaz pieprzowy. Trzech uczniów w szpitalu

Ponad 300 osób ewakuowano z Zespołu Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym na Mazowszu. 17-letni uczeń gimnazjum rozpylił tam gaz pieprzowy, który dostał od młodszego kolegi. Trzech uczniów trafiło do szpitala.

Mazowsze: 17-latek rozpylił w szkole gaz pieprzowy. Trzech uczniów w szpitaluŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d1n9pyd
d1n9pyd

Jak poinformował rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu Krzysztof Kosiorek, gaz rozpylono na pierwszym piętrze, szybko jednak rozprzestrzenił się po całym budynku.

Informację o zdarzeniu przekazał telefonicznie służbom ratowniczym nauczyciel szkoły. Na miejsce skierowano straż pożarną i karetki pogotowia. - Mamy potwierdzenie, że trzy osoby zostały zabrane do szpitala. Są to uczniowie. Innym poszkodowanym pomoc została udzielona na miejscu - powiedział Kosiorek.

Dodał, iż w związku ze zdarzeniem zatrzymano 17-letniego ucznia szkoły. - Wstępne ustalenia wskazują, że rozpylenia gazu pieprzowego dokonał 17-letni uczeń gimnazjum, który otrzymał gaz od 15-latka, ucznia tej samej szkoły - dodał rzecznik sierpeckiej policji. Nastolatka zatrzymano.

d1n9pyd

Policja, wyjaśniająca zdarzenie pod nadzorem prokuratury, zabezpieczyła pojemnik, z którego rozpylono gaz. Budynek szkoły został sprawdzony przez strażaków i jest obecnie wietrzony.

Rzecznik prasowy sierpeckiej Państwowej Straży Pożarnej Waldemar Goczyński informował wcześniej, że po rozpyleniu gazu pieprzowego ze szkoły ewakuowano wszystkich uczniów i cały personel, w sumie 330 osób, w tym 300 dzieci. Relacjonował, iż poszkodowane zostały w sumie 44 osoby, w tym 41 dzieci.

- Poszkodowani mają objawy podrażnienia śluzówek, zawroty głowy, uczucie pieczenia w klatce piersiowej, typowe dla działania gazu pieprzowego - mówił Goczyński. Wyjaśnił, iż uskarżający się na dolegliwości zostali ułożeni na zewnątrz budynku, gdzie udzielano im pomocy, w tym poprzez podawanie tlenu. - Większość z tych osób dochodzi już do siebie - dodał rzecznik sierpeckiej straży pożarnej.

d1n9pyd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n9pyd
Więcej tematów