Trwa ładowanie...
d3l911r
d3l911r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Mauretańczyk na czele misji UNMEER, powołanej do walki z ebolą

Mauretańczyk Ismail uld Szejk Ahmed został mianowany przez sekretarza generalnego ONZ Ban Ki Muna nowym szefem oenzetowskiej misji powołanej do walki z epidemią eboli - UNMEER. Urząd ten zacznie pełnić od stycznia 2015 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3l911r

Dotąd na czele misji stał Amerykanin Anthony Banbury.

UNMEER została powołana we wrześniu br. Jej zadaniem jest walka z ebolą w trzech najbardziej dotkniętych epidemią krajach Afryki Zachodniej: Liberii, Sierra Leone i Gwinei. Misja działa we współpracy ze specjalnym wysłannikiem ONZ ds. eboli, którym jest David Nabarro.

Według ostatnich danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Liberii, Gwinei i Sierra Leone zarejestrowano już 6331 zgonów na ebolę. Sierra Leone wyprzedziło Liberię jako państwo z największą liczbą zachorowań. W sumie zakażonych zostało ponad 17 800 osób.

d3l911r

Podziel się opinią

Share

d3l911r

d3l911r
Więcej tematów