Trwa ładowanie...

Matura 2022 z historii. Stalin i rzeźba Dawida. Są pierwsze reakcje

Już w godzinach przedpołudniowych, w mediach społecznościowych zaczęły się pojawiać pierwsze relacje oraz wycieki z egzaminu maturalnego z historii na poziomie rozszerzonym. Opinie, czy zadania były trudne oraz jakie tematy wypracowań znalazły się w ostatnim poleceniu, spolaryzowały maturzystów.

Matura 2022Matura 2022Źródło: PAP
d3jci06
d3jci06

Zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE) matura z historii na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się we wtorek 17 maja o godz. 9.00. Oficjalną treść zadań oraz pełną wersję arkuszy CKE opublikuje około godz. 14.00.

Już w godzinach przedpołudniowych, w mediach społecznościowych zaczęły się pojawiać pierwsze relacje oraz informacje, czy zadania były trudne i co pojawiło się na egzaminie.

Matura z historii 2022. Są pierwsze wycieki

Po godzinie 10.00 pierwsi uczniowie zaczęli opuszczać sale egzaminacyjne. Krótko później na Twitterze pojawiły się pierwsze reakcje. Nie brakuje mocnych słów oraz niezbyt pozytywnych wrażeń. Jedna z użytkowniczek Twittera podzieliła się tym, co zapamiętała z ostatniej godziny.

Grozi nam recesja. "Nastroje w przemyśle spadają"

"To, co zapamiętałam to dużo karykatur, porównanie dwóch rzeźb Dawida i ich style, w pierwszym zadaniu były dwa banknoty i trzeba było napisać, jakie cywilizacje przedstawiają i cechy charakterystyczne" — napisała Julia na Twitterze.

d3jci06

Z komentarzy uczniów wynika także, że wśród tematów wypracowań znalazł się taki, który dotyczył Aleksandra Wielkiego oraz kolejny związany ze stalinizmem.

Matura 2022

Historia na maturze należy do grupy przedmiotów do wyboru dla chętnych. W tym roku chęć zdawania egzaminu pisemnego z historii zadeklarowało 20,4 tys. absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia, czyli 7,1 proc. z nich. Wraz z tegorocznymi absolwentami egzamin zdawać będą też abiturienci z wcześniejszych roczników.

Maturzyści, którzy przystąpią do egzaminu z historia na poziomie rozszerzonym nie potrzebują wymaganej liczny punktów, by go zdać. Nawet 0 procent na maturze z rozszerzonej historii będzie oznaczało zdaną maturę, ponieważ jest to przedmiot dodatkowy. Jednak uczniowie, którzy go wybrali liczą na jak najlepsze wyniki, by później dostać się na wymarzone studia.

d3jci06

Źródło: Super Express / PAP / Gazeta Wrocławska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3jci06
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jci06
Więcej tematów