PolskaMatura historia sztuki 2016 – informacje o egzaminie

Matura historia sztuki 2016 – informacje o egzaminie

Do egzaminu z historii sztuki przystępują tylko ci abiturienci, którzy wcześniej zadeklarowali chęć zdawania matury z tego przedmiotu. Od zeszłego roku szkolnego absolwenci mogą podejść do sprawdzianu z tego zakresu tylko na poziomie rozszerzonym (nie dotyczy osób zdających egzamin dojrzałości na „starych” zasadach). Matura z historii sztuki ma formę pisemną. Jej wynik brany jest przede wszystkim w procesie rekrutacji na humanistyczne kierunki studiów.


Matura z historii sztuki – jak wygląda?

Matura podstawowa z historii sztuki składa się z kilkudziesięciu zadań o różnym charakterze. W arkuszu znaleźć można zarówno polecenia zamknięte, jak i otwarte. Egzamin sprawdza u zdających znajomość poszczególnych epok, stylów, twórców oraz terminów z zakresu historii sztuki. Matura na poziomie rozszerzonym składa się z trzech części – pierwsza z nich przybiera formę testu zawierającego pytania o różnym charakterze, druga polega na przeprowadzeniu analizy porównawczej wskazanych reprodukcji dzieł, natomiast ostatnia część poświęcona jest skomponowaniu wypowiedzi pisemnej na jeden ze wskazanych tematów.


Historia sztuki na maturze – kiedy? Ile trwa?

Egzamin maturalny z historii sztuki (na obu poziomach) odbędzie się 16 maja o godzinie 14:00. Osoby podchodzące do sprawdzianu na poziomie podstawowym będą mieć łącznie 120 minut na rozwiązanie wszystkich zadań zawartych w arkuszu. Pół godziny więcej wynosi czas pracy w przypadku egzaminu na poziomie rozszerzonym.


Matura historia sztuki – pomoce naukowe

Abiturienci przystępujący do matury powinni mieć przy sobie dokument tożsamości (najlepiej dowód osobisty) oraz długopis/pióro z czarnym tuszem. Oprócz tego dozwolone jest korzystanie z lupy. Zabrania się natomiast używania innych pomocy naukowych oraz urządzeń elektronicznych.

Matura historia sztuki 2016 – informacje o egzaminie
Źródło zdjęć: © WP | Łukasz Szełemej

13.05.2016 | aktual.: 13.05.2016 17:11

W. Chentkiewicz
Źródło artykułu:WP Wiadomości
maturaegzaminhistoria sztuki
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)