Trwa ładowanie...
d3jmjul

Matura historia sztuki 2016 – informacje o egzaminie

Do egzaminu z historii sztuki przystępują tylko ci abiturienci, którzy wcześniej zadeklarowali chęć zdawania matury z tego przedmiotu. Od zeszłego roku szkolnego absolwenci mogą podejść do sprawdzianu z tego zakresu tylko na poziomie rozszerzonym (nie dotyczy osób zdających egzamin dojrzałości na „starych” zasadach). Matura z historii sztuki ma formę pisemną. Jej wynik brany jest przede wszystkim w procesie rekrutacji na humanistyczne kierunki studiów.
Matura z historii sztuki – jak wygląda?
Matura podstawowa z historii sztuki składa się z kilkudziesięciu zadań o różnym charakterze. W arkuszu znaleźć można zarówno polecenia zamknięte, jak i otwarte. Egzamin sprawdza u zdających znajomość poszczególnych epok, stylów, twórców oraz terminów z zakresu historii sztuki. Matura na poziomie rozszerzonym składa się z trzech części – pierwsza z nich przybiera formę testu zawierającego pytania o różnym charakterze, druga polega na przeprowadzeniu analizy porównawczej wskazanych reprodukcji dzieł, natomiast ostatnia część poświęcona jest skomponowaniu wypowiedzi pisemnej na jeden ze wskazanych tematów.
Historia sztuki na maturze – kiedy? Ile trwa?
Egzamin maturalny z historii sztuki (na obu poziomach) odbędzie się 16 maja o godzinie 14:00. Osoby podchodzące do sprawdzianu na poziomie podstawowym będą mieć łącznie 120 minut na rozwiązanie wszystkich zadań zawartych w arkuszu. Pół godziny więcej wynosi czas pracy w przypadku egzaminu na poziomie rozszerzonym.
Matura historia sztuki – pomoce naukowe
Abiturienci przystępujący do matury powinni mieć przy sobie dokument tożsamości (najlepiej dowód osobisty) oraz długopis/pióro z czarnym tuszem. Oprócz tego dozwolone jest korzystanie z lupy. Zabrania się natomiast używania innych pomocy naukowych oraz urządzeń elektronicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matura historia sztuki 2016 – informacje o egzaminie
(WP, Fot: Łukasz Szełemej)
d3jmjul

W. Chentkiewicz

d3jmjul

Podziel się opinią

Share

d3jmjul

d3jmjul
Więcej tematów