Trwa ładowanie...
matura 2019

Matura 2019. Nocne patrole policji po alarmach bombowych w szkołach

Policja będzie ochraniać przez całą noc każde liceum, w którym odbywać się będą egzaminy maturalne - informuje RMF FM. Ma to związek z poniedziałkowymi i wtorkowymi alarmami bombowymi w całej Polsce. Do akcji włącza się także MSWiA.

Share
Matura 2019. Nocne patrole policji po alarmach bombowych w szkołach
Źródło: East News, Fot: Marek Maliszewski/REPORTER
db11suc

W akcji weźmie udział 6 tys. funkcjonariuszy w całej Polsce, których wesprze także Straż Graniczna. Ma ona polegać zarówno na wzmożonych patrolach w pobliżu, jak i środku szkół. Policja chce mieć pewność, że nikt postronny w nocy nie będzie próbował zbliżyć się do placówek. O tym jak poważna jest sytuacja, świadczy powołanie specjalnego zespołu w Komendzie Głównej Policji. Całość koordynuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - informuje RMF FM.

Ogólnopolski niepokój

W ciągu dwóch dni odebrano blisko tysiąc zgłoszeń o podłożeniu materiałów wybuchowych w liceach, w których odbywały się matury. Najgorszy pod tym względem był wtorek - przed egzaminem z matematyki blisko 700 szkół odebrało sygnały o podłożonych bombach. W 181 placówkach maturzyści przystąpili do zdawania egzaminu z opóźnieniem, a w jednym z liceów test z matematyki odwołano. Najwięcej fałszywych zgłoszeń odnotowano na terenie Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych Kraków i Poznań.

db11suc

Według doniesień RMF-u, za serią fałszywych alarmów bombowych może stać "międzynarodowa grupa", która wysyłała maile z informacją o rzekomych ładunkach wybuchowych. Reporter radia informował, że "informacje o planach zakłócenia matur uzyskano w ramach tzw. działań operacyjnych". Chodzi m.in. o analizowanie treści w tzw. Darknecie. To sieć, która jest ukryta dla popularnych wyszukiwarek takich jak np. Google. Dzięki temu internauci zyskują większą anonimowość.

Zobacz także: Jarosław Wałęsa: Kaczyński nie jest prawdziwym katolikiem

Fałszywy alarm bombowy? Grozi za to 8 lat

Fałszywy alarm bombowy to poważne przestępstwo! Grozi za to nawet osiem lat więzienia i gigantyczna kara finansowa. Łamiący prawo obywatel w każdej chwili może się spodziewać wizyty Wydziału Zwalczania Aktów Terroru CBŚP i innych służb bezpieczeństwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

db11suc

Podziel się opinią

Share
db11suc
db11suc
Więcej tematów