Trwa ładowanie...

Matka wyrzuciła dwuletniego syna przez okno. Stan dziecka jest ciężki

33-letnia kobieta wypchnęła dziecko przez okno - chłopiec spadł z pierwszego piętra, jest poważnie ranny. Do zdarzenia doszło w Woźnikach na Śląsku. Kobieta przebywa w szpitalu psychiatrycznym.

Share
Matka wyrzuciła dwuletniego syna przez okno. Stan dziecka jest ciężki
Źródło: WP.PL
da9ufi2

Do dramatu doszło w czwartek po południu na jednym z osiedli w Woźnikach. Kobieta wyrzuciła dziecko przez okno, chłopiec spadł z wysokości kilku metrów. 33-latka zawiadomiła policję. Jak się dowiedzieliśmy, wcześniej była leczona psychiatrycznie.

Zobacz też: Tak ludzie kłócą się o opiekę nad dzieckiem

- W chwili zatrzymania kobieta była trzeźwa. Obecnie jest pod obserwacją lekarzy w szpitalu psychiatrycznym. To od nich zależy, kiedy zostanie przesłuchana przez prokuratora - mówi WP rzecznik prasowy policji w Lublińcu, asp. sztab. Iwona Ochman. RMF FM informuje, że policja podejrzewa ją o usiłowanie zabójstwa.

da9ufi2

Chłopiec przeżył upadek z wysokości kilku metrów i obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jak dodaje Ochman, jego stan jest ciężki, ale stabilny.

Policja nie otrzymywała wcześniej zgłoszeń dotyczących rodziców dziecka - mieli dobrą opinię.

82 proc. Polaków było świadkiem kar fizycznych wobec dziecka

Wyniki najnowszego badania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę "Kary fizyczne wobec dzieci”, pokazują, że Polacy są coraz bardziej przekonani do wychowania dzieci bez przemocy. Jedynie 2 proc. badanych uważa, że kara fizyczna może być stosowana zawsze, kiedy rodzic uzna to za potrzebne.

Niepokojący jest fakt, że 26 proc. rodziców stosuje klapsy. Jeszcze więcej rodziców (55%) grozi i krzyczy na dzieci, a niemal trzy czwarte (72%) dyscyplinuje dziecko zakazami, takimi jak np. zakaz zabawy czy zakaz spotykania się z innymi dziećmi.

da9ufi2

Zdecydowana większość dorosłych Polaków (82%) przynajmniej raz była świadkiem stosowania kary fizycznej wobec dziecka. Prawie połowa z nich (46%) miała gotowość zareagowania, ale hamował ich brak wiedzy, jak to zrobić lub uznawali, że była to prywatna sprawa rodziny.

Jedynie 61% dorosłych Polaków wie, że w naszym kraju obowiązuje zakaz bicia dzieci - informuje WP fundacja. 19 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci.

Źródło: WP,Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

da9ufi2

Podziel się opinią

Share
da9ufi2
da9ufi2
Więcej tematów