Trwa ładowanie...
d2m8xt6
IAR

Matka protestuje przeciwko eutanazji chorego syna

Francja poruszona jest filmem wideo nakręconym w pokoju szpitalnym Vincenta Lamberta, który od 2008 roku jest w sztuczny sposób utrzymywany przy życiu. Kilka dni temu Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu zezwolił na odłączenie pacjenta od aparatury. Wzbudziło to protesty części rodziny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Vincent Lambert
Vincent Lambert (YouTube)
d2m8xt6

Chłopak jest przykuty do szpitalnego łóżka i według lekarzy nie ma z nim żadnego kontaktu. O czymś zupełnie innym ma świadczyć film nagrany przez przyjaciela pacjenta. Autor nagrania mówi, że te zdjęcia pokazują dobitnie jak naprawdę wygląda ta sprawa. Pokazują twarz Vincenta. Jego oczy. Są świadectwem tego że Vincent Lambert nie jest roślinką.

Z kolei specjaliści opiekujący się chorym uważają, że film jest propagandą medialną i nie ma wiele wspólnego z medycznym realiami. Twierdzą oni, że mózg Vincenta Lamberta nie jest w stanie odpowiadać na bodźce zewnętrzne i reagować.

Żona Vincenta chce, aby szanując ludzką godność odłączyć męża od utrzymującej go przy życiu aparatury. Matka jest temu przeciwna twierdząc, że jej syn żyje i ma kontakt z otoczeniem.

d2m8xt6

Podziel się opinią

Share

d2m8xt6

d2m8xt6
Więcej tematów