Trwa ładowanie...

Matka Boska Tęczowa. Nocna akcja w Warszawie. Plakaty na kościołach i posterunkach

Plakaty z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli z napisem "tęcza nie obraża" pojawiły się w nocy na murach i ogrodzeniach warszawskich kościołów i posterunków policji. Aktywiści mówią, że to te instytucje odpowiadają za zatrzymanie Elżbiety Podleśnej i "podsycanie homofobicznej nagonki". Zamieścili zdjęcia z nocnej akcji w sieci.

Share
Matka Boska Tęczowa. Nocna akcja w Warszawie. Plakaty na kościołach i posterunkachŹródło: facebook.com, fot: Robert Pastryk
d30tumt

Akcja odbyła się w nocy z piątku na sobotę. Grupa aktywistów rozwiesiła plakaty z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. Na grafikach umieszczono napis "tęcza nie obraża".

"Udekorowane tym pięknym symbolem miłości zostały mury i ogrodzenia warszawskich kościołów oraz posterunki policji, ponieważ to te dwie instytucje - Kościół i policję obciąża ciężar haniebnej poniedziałkowej akcji oraz podsycania homofobicznej nagonki" - poinformowali organizatorzy. To Tomasz Szymanderski-Pastryk, Iwona Wyszogrodzka, Jan Wójtowicz, Jagna Kądziela, Wojciech Szafrański. Aktywiści umieścili zdjęcia z nocnej akcji na Facebooku.

Zobacz także: Dominik Tarczyński o filmie Tomasza Sekielskiego o pedofilii w kościele. Jednoznaczna opinia

Plakaty pojawiły się m. in. na katedrze św. Jana Chrzciciela, Pałacu Prymasowskim, katedrze św. Floriana, Świątyni Opatrzności Bożej, siedzibie Konferencji Episkopatu Polski i innych warszawskich świątyniach.

d30tumt

Elżbieta Podleśna zatrzymana

Przypomnijmy: nad głową Maryi i dzieciątka dorysowano tęczową aureolę. Takie obrazy zawieszono m.in. w miejskich toaletach czy koszach na śmieci wokół kościoła św. Dominika w Płocku. Była to reakcja wobec aranżacji Grobu Pańskiego podczas Wielkanocy, gdzie krzyż był otoczony "grzechami" m.in. "LGBT" czy "gender", co prowadziło do kłótni między proboszczem i protestującymi.

W sprawę zaangażował się m.in. Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji. "Dokonano profanacji świętego od wieków, dla wszystkich pokoleń Polaków, wizerunku. Z urzędu zajmie się tym Policja. Nie może być zgody w imię pseudotolerancyjnych 'happeningów' na tego typu kulturowe barbarzyństwo" - pisał na Twitterze polityk Prawa i Sprawiedliwości.

W poniedziałek nad ranem funkcjonariusze zatrzymali 51-letnią aktywistkę Obywateli RP Elżbietę Podleśną, podejrzaną o profanację wizerunku Maryi. Policja zabezpieczyła w jej warszawskim mieszkaniu kilkadziesiąt obrazków z wizerunkiem Matki Boskiej z tęczową aureolą. Kobieta po przewiezieniu na komendę nie przyznała się do winy oraz odmówiła składania zeznań.

Źródło: wprost.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30tumt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30tumt
d30tumt
Więcej tematów