Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki zamieścił sprostowanie

Premier sprostował swoją wypowiedź o tym, że rząd PiS wydaje w rok-półtora więcej pieniędzy na drogi lokalne, niż rząd PO-PSL w ciągu ośmiu lat. Sprostowanie jako pierwszy wyemitował TVN, pojawiło się ono też w TVP Info.

Share
Mateusz Morawiecki zamieścił sprostowanie
Źródło: PAP/300polityka, Fot: WP
d4jyj0r

"Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 r. podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej" - oświadczenie o takiej treści zobaczyli chwilę przed godziną 19 widzowie TVN. Pół godziny później pojawiło się ono też na antenie TVP Info.

Publikacja sprostowania to wynik decyzji Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Sędziowie orzeki, że premier ma sprostować swoje słowa o tym, że rząd PO-PSL nie budował dróg i mostów. Pozew w tej sprawie złożyli politycy Platformy Obywatelskiej.

d4jyj0r

Apelacja uwzględniona

Sędziowie argumentowali, że wypowiedź Mateusza Morawieckiego zawierała część porównawczą, która została zweryfikowana. Rozpatrujący odwołanie, po analizie dostarczonych materiałów uznali, że premier nie miał racji mówiąc o przepaści między wydatkami rządu PO-PSL, a inwestycjami rządu PiS w infrastrukturę lokalną.

- Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie nie odpowiada naszej argumentacji. Nie możemy się z nim zgodzić, aczkolwiek przyjmujemy go do wiadomości. Wyrok będzie najpewniej wykonany - poinformował PAP pełnomocnik premiera, radca prawny Adrian Salus.

Zobacz także: Hofman do Szydło: czy premier głaszczący dzieci przekonuje cię?

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o oddaleniu pozwu w trybie wyborczym. PO wnioskowała o ukaranie Morawieckiego. Sędzia słowa premiera nazwał "chwytem retorycznym".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jyj0r

Podziel się opinią

Share
d4jyj0r
d4jyj0r
Więcej tematów