ycipk-2pnchm

Mateusz Morawiecki: To nam należą się odszkodowania

Premier RP Mateusz Morawiecki ocenił w sobotę, że sytuacja, w której potomkowie ofiar muszą "cokolwiek płacić", to sytuacja, w której "świat staje na głowie". Jak podkreślił, to Polacy byli okradani i mordowani, a nie odwrotnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki i Adam Bielan.
Mateusz Morawiecki i Adam Bielan. (East News)
ycipk-2pnchm

Szef polskiego rządu był w sobotę w Mławie. Na spotkaniu z lokalnymi przedsiębiorcami i mieszkańcami regionu podkreślał, że miasto to może się pochwalić piękną historią.

Odnosząc się do bitwy pod Mławą w 1939 r., Mateusz Morawiecki stwierdził, że "Mława to miasto bohaterskiej obrony". - Wielkie ukłony do ziemi dla bohaterów tamtych dni - dodał.

Premier RP przypomniał, że w okresie II wojny światowej w całej Polsce były podobne miasta i wsie, gdzie "niemiecki okupant maltretował lokalnych mieszkańców".

ycipk-2pnchm

- Tak jak tutaj w Mławie i dlatego my tak głośno podkreślamy, że nie pozwolimy na żadne odszkodowania zapłacone komukolwiek. Bo to nam się należą odszkodowania - powiedział.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że liderem listy PiS w eurowyborach w okręgu mazowieckim jest Adam Bielan, wicemarszałek Senatu.

Zobacz także: Burza po słowach Wałęsy o UE. Tarczyński ironicznie o byłym prezydencie

ycipk-2pnchm

Premier zaznaczył, że jest to "odpowiedni człowiek" także do rozmów w temacie historii i odszkodowań za straty wojenne.

- Bardzo często jeździ do Stanów Zjednoczonych i rozmawia o tym właśnie, żeby nie było świata postawionego na głowie, gdzie potomkowie ofiar mieliby cokolwiek płacić komukolwiek na świecie - stwierdził Morawiecki. Przekonywał także, iż Bielan będzie bronił w Brukseli polskich interesów.

ycipk-2pnchm

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2pnchm

ycipk-2pnchm
ycipk-2pnchm