Mateusz Morawiecki przyjął dymisję wiceminister Iwony Michałek
Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek podała się w środę do dymisji. W czwartek rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował, że premier przyjął jej rezygnację ze stanowiska.
Iwona Michałek zrezygnowała z funkcji wiceministra na znak protestu po dymisji wicepremiera i szefa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz lidera Porozumienia, Jarosława Gowina.
Do dymisji podali się także sprawujący te funkcje z ramienia Porozumienia: wiceszef MON Marcin Ociepa, wiceszef MEiN Wojciech Murdzek oraz wiceszefowie MRPiT: Andrzej Gut-Mostowy i Grzegorz Piechowiak. W sprawie ich dymisji premier jeszcze nie podjął decyzji.
O dymisji Gowina poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Mueller. Tłumaczył, że powodem odwołania go z tych funkcjo jest fakt, iż zarówno on, jak i inni członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali "nierzetelne działania" dotyczące reformy podatkowej.
Dzień później zarząd Porozumienia podjął decyzję o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz też: Trzęsienie ziemi w rządzie. Będzie rekonstrukcja? Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel zabrał głos
W czwartek Jarosław Gowina poinformował o utworzeniu koła parlamentarnego tego ugrupowania, w którym znaleźli się: Jarosław Gowin, Michał Wypij jako szef koła, Magdalena Sroka, Iwona Michałek, Stanisław Bukowiec oraz dotychczas niezrzeszona posłanka Monika Pawłowska. Do koła parlamentarnego będzie też należał senator Józef Zając.
Marcin Ociepa i Mieczysław Baszko poinformowali, że opuszczają szeregi Porozumienia.