Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki na kwarantannie. We wtorek wyniki testu

Premier Mateusz Morawiecki od wtorku jest na kwarantannie. - Dzisiaj po południu, czy w godzinach wieczornych wyniki testu powinny być znane - poinformował Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Mateusz Morawiecki na kwarantannie. Wyniki testu we wtorekMateusz Morawiecki na kwarantannie. Wyniki testu we wtorekŹródło: PAP
d3iikcj

Najnowsze informacje o kwarantannie premiera Mateusza Morawieckiego przekazano na wtorkowej konferencji prasowej. W briefingu uczestniczyli Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk i rzecznik prasowy rządu Piotr Mueller.

- Kwarantanna liczona jest od dnia kontaktu z osobą chorą. Ten kontakt miał miejsce w piątek. Jak długo potrwa, to będzie decyzja lekarza i GIS - przekazał Dworczyk.

Poinformowano, że szef rządu aktualnie przebywa w jednym z rządowych budynków. - Jest przystosowany na tę okoliczność. - Premier prowadzi wideokonferencje, spotkania RZZK, posiedzenia Rady Ministrów, podpisuje dokumenty - potwierdzono na briefingu.

d3iikcj

Zobacz też: Koronawirus. Mocne oskarżenia. "Morawiecki powinien mieć trochę honoru"

Kiedy dowiemy się, jaki wynik testu na obecność koronawirusa otrzymał premier? - Test genetyczny PCR został wykonany. W tej chwili czekamy na wyniki. Trwa postępowanie epidemiologiczne i zostanie określona grupa osób, które powinny również zostać objęte kwarantanną - stwierdził Michał Dworczyk, dodając, że wynik będzie znany najpóźniej we wtorek wieczorem.

- Premier czuje się bardzo dobrze, nie ma żadnych objawów, od rana prowadzi ciąg spotkań, funkcjonuje zdalnie w trybie normalnej, codziennej pracy - zapewnił Michał Dworczyk.

d3iikcj

Mateusz Morawiecki na kwarantannie. Miał kontakt z zakażonym

We wtorek Mateusz Morawiecki poinformował, że znajduje się na kwarantannie. O samoizolacji premier poinformował w mediach społecznościowych.

"W związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę" - ogłosił szef rządu na Facebooku.

Wirtualna Polska nieoficjalnie ustaliła, że Mateusz Morawiecki trafił na kwarantannę, ponieważ miał kontakt zakażonym oficerem SOP. Informacje potwierdził następnie rzecznik rządu Piotr Mueller oraz sama Służba Ochrony Państwa.

"Dzisiaj rano potwierdzono zarażenie COVID-19 u funkcjonariusza SOP z grupy ochronnej premiera. Zostały wdrożone stosowne procedury związane z kwarantanną" - czytamy w opublikowanym komunikacie.

- Uważajmy na siebie i bądźmy odpowiedzialni. Wszystkim życzę zdrowia - zaapelował premier Morawiecki, prosząc o zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej.

d3iikcj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iikcj
Więcej tematów