Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki na czele rządu. To za mało?

Jarosław Kaczyński ma rzesze wielbicieli. Nawet jego przeciwnicy nie zaprzeczają jego ogromnym wpływom na losy polskiej polityki. Tym razem Polacy jednak zaskoczyli. Ich zdaniem przyszedł czas, by oddał stery w Prawie i Sprawiedliwości.

Share
Mateusz Morawiecki na czele rządu. To za mało?
Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d1jthzy

A jednak. Zdaniem większości Polaków Kaczyński powinien oddać władzę w PiS młodszemu politykowi, premierowi Mateuszowi Morawieckiemu - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla se.pl i "Super Expressu".

Aż 68 proc. badanych jest tego zdania. Przeciwne zmianie na stanowisku prezesa Prawa i Sprawiedliwości jest z kolei 32 proc. respondentów.

d1jthzy

Do wyników sondażu odniósł się Stanisław Pięta z PiS. - Proszę mnie dopisać do tych 32 proc. Jest dobrze jak jest, i długo jeszcze będzie tak dobrze. Cała nadzieja Polski jest w tym, by sprawami państwa kierował pan prezes Jarosław Kaczyński - ocenił.

Zobacz też: Gromkie brawa i kwiaty od prezesa. Szydło po głosowaniu nad wotum nieufności

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 29-30 stycznia 2018 roku, na próbie 1102 dorosłych Polaków. Struktura próby była zgodna ze strukturą dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł 3 proc.

Silny jak nikt inny

Prawo i Sprawiedliwość najlepiej ze wszystkich partii politycznych wypada w sondażach. I to od dłuższego czasu. Co więcej, jego poparcie ciągle rośnie.

Sam Kaczyński jest z kolei uznawany za najbardziej wpływowego polityka. Zajął też pierwsze miejsce w rankingu polskich prawników.

d1jthzy

Podziel się opinią

Share
d1jthzy
d1jthzy
Więcej tematów