Trwa ładowanie...
08-08-2014 19:04

Mateusz Dzieduszycki: Kościół kocha homoseksualistów

- Kościół jest najlepszym miejscem dla homoseksualistów. Kocha ich - powiedział w programie TVP Info "Po przecinku" Mateusz Dzieduszycki, rzecznik kurii warszawsko-praskiej.

Share
Mateusz Dzieduszycki: Kościół kocha homoseksualistówŹródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d471pwz

W piątek rano Dzieduszycki był gościem radia TOK FM, gdzie przekonywał, że homoseksualistów można wyleczyć. - Byłem kiedyś na takiej sesji terapeutycznej dla osób, które chciały wyjść z homoseksualizmu. Rozmawiałem z tymi ludźmi, a także z lekarzami, którzy od lat prowadzą terapie dla osób, które chcą porzucić homoseksualny styl życia. To zmieniło moje podejście do tych ludzi. Bardzo im współczuję, jako człowiek również ułomny - podkreślił.

- Na tamtej sesji widziałem zdjęcia tomografii mózgu, gdzie były pokazane obszary, które są pobudzone elektrycznie w czasie pobudzenia seksualnego u osób hetero- i homoseksualnych. To są inne ośrodki. Pani się może z tego śmiać. Ale to zdjęcia i u osób homoseksualnych to rejony odpowiedzialne za traumę. Dlatego skutecznym leczeniem, pomocą osobom homoseksualnym są metody, które leczą traumy. To działa - mówił w TOK FM.

W rozmowie z TVP Info Dzieduszycki podkreślił, że nigdy nie twierdził, że homoseksualizm trzeba leczyć. - Powiedziałem, że jeżeli ktoś odczuwa kłopot z powodu swojego homoseksualizmu i poszukuje pomocy, to warto mu jej udzieli - wyjaśnił.

d471pwz

- Kościół jest najlepszym miejscem dla homoseksualistów. Kocha ich. Tak jak Jezus Chrystus ich kochał. Przygarnia ich takimi jakimi są. Czy się chcą naprawić, czy nie chcą się naprawić - mówił rzecznik kurii warszawsko-praskiej w TVP Info.

"Homoseksualiści żyją krócej"

W czwartek w programie "Tak jest" w TVN24 Dzieduszycki powiedział, że homoseksualiści żyją 20 lat krócej. Spytany, skąd wie, że homoseksualiści żyją krócej, odpowiedział, że "takie są dane naukowe". - Prowadzą niezdrowy tryb życia - stwierdził.

- Statystycznie geje żyją 20 lat krócej od heteroseksualistów. Fakt - podkreślił jeszcze raz. - Ja im współczuję - dodał.

Dopytywany, czy homoseksualistów należy w związku z tym wspierać, rzecznik Diecezji Warszawsko-Praskiej odpowiedział: - Należy tak rządzić życiem społecznym, żeby w ten styl życia nie popadali ludzie, którzy mogą się od tego uchronić.

Źródło: TVP Info, TVN24, TOK FM

d471pwz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d471pwz
Więcej tematów