"Maszeruję - Kibicuję" to akcja towarzysząca imprezie "Biegnij Warszawo"

"Maszeruję - Kibicuję" to akcja towarzysząca imprezie sportowej "Biegnij Warszawo". Ma ona skierować uwagę na postawy sprzyjające ochronie klimatu i pobudzić refleksję na temat tego, co każdy z nas może zrobić dla środowiska. Bieg i marsz wystartują razem 6 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Maszeruję - Kibicuję" to akcja towarzysząca imprezie "Biegnij Warszawo"
(Fotolia)

Marsz odbywać się będzie w ramach kampanii "ZIELONA SZNURÓWKA". Organizatorzy tłumaczą, że udział w największym polskim biegu masowym jest doskonałą formą promocji i kształtowania postaw przyjaznych środowisku oraz zwiększania świadomości ekologicznej.

Na starcie biegu wolontariusze akcji będą rozdawać uczestnikom zielone sznurówki, jako symbol działania w celu ochrony klimatu. - Nosząc je będziesz manifestować swoją aktywność ekologiczną - przekonują organizatorzy.

W marszu "Maszeruję - Kibicuję" towarzyszącym biegowi, uczestniczyć będzie Reni Jusis, która aktywnie wspiera akcję "ZIELONA SZNURÓWKA”. Ponadto ambasadorami akcji zostali Beata Pawlikowska i Michał Szpak.

W tegorocznym biegu "Biegnij Warszawo” weźmie udział 15 tys. biegaczy. Bieg odbędzie się na dystansie 10 km. Start o godz. 12.00 z ulicy Czerniakowskiej. Meta dla biegaczy będzie zlokalizowana przy stadionie Legii na ul. Łazienkowskiej.

"ZIELONA SZNURÓWKA” to akcja ekologiczno-informacyjna zainicjowana przez Ministerstwo Środowiska. Celem akcji jest kształtowanie świadomości środowiskowej społeczeństwa poprzez promowanie postaw pro-ekologicznych oraz wskazywanie na konieczność podejmowania aktywnych i wielokierunkowych działań na rzecz ochrony klimatu i przyrody. Hasłem przewodnim kampanii jest slogan „I CARE”.

Odwiedź ZIELONĄ SZNURÓWKĘ na Facebooku

Kampanię „ZIELONA SZNURÓWKA” sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: WP.PL na podstawie materiałów prasowych organizatora

Polub WP Wiadomości