Trwa ładowanie...
d3n93js
IAR

Mastalerek: na członków komitetu marszu była nagonka

- Na członków komitetu honorowego marszu Prawa i Sprawiedliwości przeprowadzono medialną nagonkę - tak do wycofania się arcybiskupa Wacława Depo z tego gremium odniósł się w radiowej Trójce rzecznik partii Marcin Mastalerek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł Marcin Mastalerek w sejmie
Poseł Marcin Mastalerek w sejmie (PAP, Fot: Andrzej Hrechorowicz)
d3n93js

Mówił, że główne media prezentowały długie materiały dotyczące komitetu honorowego. Zdaniem polityka, miało to wpłynąć na jego członków, by się wycofywali. - To jest rzecz dziwna, niedemokratyczna - ocenił Mastalerek. Dodał, że nie można komuś - jak się wyraził - "wskazywać palcem", że ma nie brać udziału w marszu, grożąc jednocześnie "medialnym linczem".

Decyzję metropolity częstochowskiego o wycofaniu się z komitetu na stronie internetowej kurii wytłumaczono "wielkim upolitycznieniem faktu poparcia przez kilku biskupów idei Marszu". Zastrzeżono jednak, że "hierarchowie są obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej i mogą wyrażać własne stanowisko w każdej sprawie, zwłaszcza jeśli dotyczy ona spraw fundamentalnych dla kraju". W komitecie marszu Prawa i Sprawiedliwości pozostało 4 biskupów.

Jak podała Katolicka Agencja Informacyjna, krytyczne stanowisko wobec udziału hierarchów w tym gremium wyraził nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore.

"Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów" w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego organizowany jest przez PiS po raz czwarty. Jutro o godzinie 13.00 wyruszy w Warszawie z Placu Trzech Krzyży w stronę Belwederu. Jarosław Kaczyński wygłosi tam przemówienie.

d3n93js

Podziel się opinią

Share
d3n93js
d3n93js