Trwa ładowanie...
dd4p4aq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Masowe zatrucie pracowników sortowni śmieci pod Oławą

Ponad 30 osób trafiło do szpitali po masowym zatruciu podczas pracy w sortowni śmieci Zakładów Gospodarki Odpadami w Gaci (woj. dolnośląskie). Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dotychczas przyczyn zatrucia nie wyjaśniono.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Masowe zatrucie pracowników sortowni śmieci pod Oławą
(WP, Fot: Paweł Kozioł)
dd4p4aq

Jak powiedział młodszy kapitan Bartłomiej Marcinów z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Oławie, pierwszy sygnał o zatruciu dotarł do strażaków w czwartek w godzinach wieczornych.

- Przyjechaliśmy na miejsce ze specjalistycznym sprzętem, ale nic nie udało się ustalić. Niewykluczone, że w odpadach znajdowała się niewielka ilość substancji toksycznej, która wcześniej została uwolniona podczas procesu recyklingu - powiedział strażak.

Dodał, że pracownicy już popołudniem narzekali na złe samopoczucie m.in. bóle w klatce piersiowej i 32 z nich trafiło wieczorem do szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Marcinów poinformował, że na miejscu będą jeszcze w piątek pracowali przedstawiciele sanepidu oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

dd4p4aq

Podziel się opinią

Share

dd4p4aq

dd4p4aq
Więcej tematów