Trwa ładowanie...
Masowe kremacje w najświętszej świątyni Śiwy w Nepalu

Masowe kremacje w najświętszej świątyni Śiwy w Nepalu

Na ghatach kremacyjnych (schodach) w świątyni Pashupatinath, uważanej za najświętszą świątynię Śiwy w Nepalu, odbywają się masowe kremacje zwłok ofiar sobotniego trzęsienia ziemi. Władze ogłosiły, że nie będą czekać z pogrzebami na identyfikacje zmarłych przez rodziny.

Share
d49u8kb

Wciąż prowizoryczny bilans ofiar kataklizmu wynosi ponad 5 tys. zabitych i 7,9 tys. rannych. Premier Nepalu poinformował, że liczba ofiar może wzrosnąć do nawet 10 tysięcy.

- Rząd robi wszystko, co może, żeby ratować i pomagać - mówił w wywiadzie dla Reutersa premier kraju Sushil Koirala. Szef nepalskiego rządu zaapelował o zagraniczną pomoc, w tym o personel medyczny, leki, a także namioty. - Ludzie śpią pod gołym niebem, ponieważ ich domy zostały zniszczone, albo nie przetrwają najbliższych wstrząsów wtórnych - dodał.

Trzęsienie ziemi o sile 7,9 w sali Richtera nawiedziło okolice Katmandu w sobotę. Jednocześnie wstrząsy spowodowały zejście lawin w masywie najwyższej góry świata - Mount Everestu. W górach, w których znajdowały się setki wspinaczy, głównie zza granicy, zginęło 18 osób.

Fundacja Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej prosi o wsparcie działań zespołu ratunkowego PCPM i pomocy medycznej w Nepalu. Prosimy o wpłaty na konto: 12 1140 1010 0000 5228 6800 1012z dopiskiem: Pomoc dla Nepalu.

d49u8kb

Podziel się opinią

Share
d49u8kb
d49u8kb
Więcej tematów