Trwa ładowanie...
d4f7y41
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Masowe demonstracje po ataku nożownika na uczestników parady Gay Pride

Tysiące Izraelczyków wzięło udział w demonstracjach protestacyjnych po tym jak w ub. czwartek skrajnie ortodoksyjny Żyd zranił w Jerozolimie nożem 6 uczestnków parady Gay Pride. Jedna z ofiar ataku pozostaje w stanie krytycznym w szpitalu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Masowe demonstracje po ataku nożownika na uczestników parady Gay Pride
(PAP/EPA, Fot: ABIR SULTAN)
d4f7y41

Demonstracje odbyły się w Jerozolimie i Tel Awiwie, w wielu mniejszych miastach protestowano na wiecach. Mówcy wskazywali na poważne konsekwencje dla izraelskiego społeczeństwa jeśli władze nie podejmą bardziej zdecydowanych kroków przeciwko homofobii.

Premier Benjamin Netanjahu, w nagranym wcześniej przemówieniu do demonstrantów, określił atak jako wymierzony przeciwko "wszystkim naszym dzieciom i duchowi narodu" oraz zapewnił, że "będzie przewodził walce z nienawiścią i homofobią".

Były prezydent Izraela Szimon Peres wskazał na narastającą w Izraelu atmosferę nienawiści przeciwko mniejszościom, w tym seksualnym. Peres powiedział na wiecu w Tel Awiwie, że "dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że dochodzi do podobnych ataków, jeśli "niektórzy nazywają paradę gejów "paradą zwierząt".

d4f7y41

W czwartkowej paradzie w Jerozolimie wzięło udział ok. 5 tys. osób. Uzbrojony w nóż napastnik nagle zaatakował grupę uczestników raniąc 6 osób, w tym 16-letnią dziewczynę, którą w stanie krytycznym przewieziono do szpitala.

Według policji, napastnik niedawno wyszedł z więzienia po odbyciu kary 10 lat pozbawienia wolności za atak, jakiego dopuścił się przeciwko uczestnikom podobnej parady.

d4f7y41

Podziel się opinią

Share

d4f7y41

d4f7y41
Więcej tematów