Masoni zabili kardynała?
Były prezydent Meksyku, Carlos Salinas de Gortari, za którego rządów zamordowano arcybiskupa Guadalajara, kardynała Juan Jesus Posadas Ocampo, pragnie spotkać się z papieżem Benedyktem XVI. Prezydent chce oświadczyć papieżowi, że kardynała zamordowano na rozkaz masonerii. Wykonawcą woli loży masońskiej, miałby być zmarły 30 października 2000 r. minister Spraw Wewnętrznych, Fernando Gutierreza Barriosa.
Według dziennika "Excelsior" wiadomość opiera się na dwóch dokumentach, do których dotarł dziennik, a o które poprosił za pośrednictwem adwokatów archidiecezji Guadalajara sekretarz stanu Watykanu, kardynał Tarcisio Bertone. Chodzi o dokumenty: "Specjalny Raport" z 16 października 2006 r. i "Specjalny Raport z Morderstwa Kardynała Juana Jesusa Posadas Ocampo" z maja 2007 r.
Adwokat archidiecezji Guadalajara, Jose Antonio Ortega Sanchez, powiedział dziennikarzom "Excelsiora", że Watykan poprosił o te dokumenty, aby zapoznać się z aktualnym etapem dochodzenia w tej sprawie.
Chociaż były prezydent obarcza zbrodnią masonerię, to jednak adwokaci archidiecezji winę przypisują właśnie jemu i jego rządowi. Podejrzenia adwokatów zostały wzmocnione w styczniu bieżącego roku przez lekarza Mario Rivasa Souzę, który oświadczył, że nie dokonano autopsji zwłok kardynała z powodu pisemnego rozkazu prezydenta Salinasa de Gortari. To prezydent i jego ludzie mieli również przeszkadzać w przeprowadzeniu rzetelnego dochodzenia.
Dokument z maja 2007 r. potwierdza, że prezydent Salinas nie chce dopuścić do dokończenia śledztwa w sprawie wykrycia sprawców morderstwa i z tego powodu chciał się nawet spotkać z aktualnym prezydentem Meksyku, Felipe Calderonem. Dokument z października 2006 r. stwierdza natomiast, że Salinas spotkał się z byłym ministrem Spraw Wenętrznych, Carlosem Abascalem Carranza, aby wymóc na nim, aby zabójstwo nie zostało uznane za zbrodnię stanu. Dokumenty potwierdzają również, że kardynał Posadas Ocampo był śledzony, a jego telefony znajdowały się na podsłuchu z nakazu Generalnej Prokuratury Meksyku.