Trwa ładowanie...

Marznące opady oraz silna mgła. IMGW ostrzega

Wielkopolskie, pomorskie, zachodniopomorskie i kujawsko-pomorskie - to właśnie dla tych województw Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Chodzi o marznące opady wywołujące gołoledź, które mogą być w szczególności niebezpieczne dla kierowców.

Share
Marznące opady oraz silna mgła. IMGW ostrzega
Źródło: Fotolia
d17q0ku

Synoptycy na najbliższą noc zapowiadają przede wszystkim opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Może wystąpić gołoledź, a w północnych i zachodnich regionach kraju również mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów.

Na północnym-wschodzie kraju temperatura w nocy spadnie nawet do -11 stopni, a w centrum do -5 stopni (w centrum). Cieplej będzie na południowym zachodzie - termometry mają wskazać ok. 1 stopnia.

*ZOBACZ WIDEO: Pierwszy polski samochód elektryczny w 2018 r.?
*

**

d17q0ku

W środę w ciągu dnia w zachodniej części kraju możemy spodziewać się opadów deszcz. W pozostałych regionach spadnie śnieg i deszcz ze śniegiem. Uwaga, kierowcy! Według prognoz gołoledź pojawi się głównie na Mazurach, Mazowszu, Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku.

Jak podają synoptycy, można spodziewać się także silnych mgieł w zachodnich i północnych województwach. Ma być cieplej: temperatura będzie wahać się od ok. 1 stopnia do wschodzie, do ok. 3 stopni w centrum i 9 stopni na południowym zachodzie. Z kolei prędkość wiatru wyniesie w porywach do 55 kilometrów na godzinę, a w Sudetach - 75 kilometrów na godzinę.

d17q0ku

Podziel się opinią

Share
d17q0ku
d17q0ku
Więcej tematów