Trwa ładowanie...
14-10-2014 13:35

Marta Patena stawia na ekologię, bezpieczeństwo i tradycję

Platforma Obywatelska w końcu ujawniła swój program wyborczy w Krakowie. Marta Patena, która z ramienia partii stara się o fotel prezydenta miasta startuje pod hasłem „Lepsze życie krakowian”.

Marta Patena stawia na ekologię, bezpieczeństwo i tradycjęŹródło: Patena.pl / Oficjalna strona Marty Pateny
d1w5i0z
d1w5i0z

Marta Patena bardzo długo nie ujawniała swoich planów, powtarzała wciąż tylko, że nie chce prowadzić negatywnej kampanii. Nareszcie jednak możemy poznać efekt jej ustaleń z zarządzającymi małopolskimi strukturami Platformy Obywatelskiej.

Kandydatka PO ogłosiła główne punkty swojego programu wyborczego: poprawa stanu komunikacji miejskiej, więcej miejsc pracy, dbałość o ekologię, bezpieczeństwo i tradycję.

- Przykłady kilku miast w Polsce dobrze zarządzanych przez kobiety pokazują, że warto powierzyć obowiązki prezydenta nowej osobie - przekonywała podczas konferencji Patena. Kandydatka wierzy, że w realizacji pomysłów pomoże jej dwunastoletnie doświadczenie pracy w radzie miasta. Niemałe znaczenie ma także poparcie znanych nie tylko na scenie lokalnej polityków. W komitecie honorowym znalazła się m.in. europosłanka Róża Thun, minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska, posłowie i senatorowie Platformy oraz były prezydent Krakowa Józef Lassota.

Patena stawia na postulaty, które dotyczą bezpośrednio mieszkańców miasta. Jednym z zaprezentowanych przez nią pomysłów jest zapewnienie 3-, 4- i 5-latkom miejsc w samorządowych przedszkolach „po złotówce za godzinę”. Kolejnym punktem jest bezpieczeństwo krakowiaków: w swoim programie Patena zawarła rozbudowę miejskiego monitoringu, lepsze oświetlenie miasta oraz zwiększenie ilości patroli policyjnych na ulicach Krakowa.

d1w5i0z

Kandydatka PO chce także zadbać o poprawę komunikacji miejskiej. W jej planach bilety będą tańsze, na drogach pojawi się więcej bus-pasów i parkingów Park&Ride oraz nowe linie tramwajowe i autobusowe. Patena obiecuje również nowe ścieżki rowerowe.

Podczas konferencji Patena mówiła także o potrzebie zwiększenia budżetu obywatelskiego oraz o konieczności doprowadzenia do realizacji projektów, które znalazły się w kontrakcie terytorialnym dla Małopolski – przede wszystkim chodzi o nowy budynek Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu oraz budowę szybkiej kolei aglomeracyjnej i drogi S7 do granic z województwem świętokrzyskim.

d1w5i0z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w5i0z
Więcej tematów