Trwa ładowanie...
maroko
28-11-2016 08:50

Marokańska telewizja uczyła kobiety, jak zamaskować ślady pobicia

• Podczas programu śniadaniowego w marokańskiej telewizji państwowej 2M zaprezentowano nietypowy poradnik dla kobiet
• Miał nauczyć Marokanki makijażu po pobiciu
• W studiu pojawiła się kobieta ucharakteryzowana na ofiarę przemocy domowej
• Miała opuchniętą twarz i sztuczne sińce na twarzy
• Mamy nadzieję, że te triki pielęgnacyjne pomogą wam w radzeniu sobie z codziennym życiem - stwierdziła prowadząca

Podczas programu śniadaniowego "Sabahiyat" w marokańskiej telewizji państwowej 2M zaprezentowano nietypowy poradnik dla kobiet. Miał nauczyć Marokanki makijażu po pobiciu. W studiu pojawiła się kobieta ucharakteryzowana na ofiarę przemocy domowej. Miała opuchniętą twarz i sztuczne sińce na twarzy. - Mamy nadzieję, że te triki pielęgnacyjne pomogą wam w radzeniu sobie z codziennym życiem - oświadczyła prowadząca.

Poradnik dla Marokanek, który nazwano w trakcie programu "kamuflażem śladów przemocy", wyemitowano na dwa dni przed Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy wobec Kobiet.

Po emisji "poradnika" setki kobiet podpisało petycję, w której domagały się przeprosin i ukarania telewizji. Po fali niezadowolenia, jaka przetoczyła się przez Maroko, a potem w zachodnich mediach, kanał 2M przeprosił, a następnie usunął nagranie z poradą ze swojej strony internetowej.

Wydano też oświadczenie, w którym szefostwo stacji stanowczo odcięło się od programu i zapowiedziano "podjęcie stanowczych kroków wobec osób odpowiedzialnych za ten błąd".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
Więcej tematów