WP

Mariusz Trepka nowym posłem PiS. Zastąpił Konrada Głębockiego, który został ambasadorem w Rzymie

Spore roszady w klubie PiS w Sejmie. Mariusz Trepka został nowym posłem w miejsce Konrada Głębockiego. Wszystko przez to, że mandatu nie chciał przyjąć Jerzy Sądel, obecny dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Trepka nowym posłem Prawa i Sprawiedliwości
Mariusz Trepka nowym posłem Prawa i Sprawiedliwości (PAP, Fot: Michał SZALAST)
WP

Poseł PiS Konrad Głębocki został ambasadorem Polski w Rzymie. Pod koniec czerwca otrzymał z rąk szefa MSZ nominację na to stanowisko. Był posłem na Sejm od 2015 roku oraz wiceprzewodniczącym Komisji do Spraw Unii Europejskiej. Zastąpił go w Sejmie Mariusz Trepka.

Następny w kolejności pod względem liczby uzyskanych głosów w okręgu 28 w Częstochowie był Jerzy Sądel. Dostał 6307 głosów. Ale jak poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, Sądel odmówił przyjęcia mandatu posła.

Dlatego mandat poselski obejmie Mariusz Trepka, który otrzymał 6025 głosów.

WP

Kim jest Mariusz Trepka?

Od 2002 roku był radnym powiatu myszkowskiego, a od 2013 roku sprawował funkcję wicestarosty myszkowskiego. Potem został powołany na stanowisko drugiego wicewojewody śląskiego. Opiekował się wydziałem infrastruktury, nadzorem nad systemem opieki zdrowotnej oraz spraw obywatelskich i cudzoziemców.

Od 2005 roku jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: J PiS będzie ścigać za "tęczowego orła". Miller: ONR może więcej

WP
WP