Trwa ładowanie...
d38k8lo

Mariusz Błaszczak: opozycja jest zakodowana na nie

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak nie obawia się wyniku głosowania o wotum nieufności. W programie „Gość poranka” w TVP Info nazwał rzekomy chaos w policji - podstawę złożenia wniosku przez opozycję - „absurdem”. - Opozycja jest zakodowana na nie. Coraz mniej przychodzi na demonstracje KOD-u. Okazuje się, że tego paliwa nie starcza. Stąd ta wścieklizna - ocenił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MWSiA Mariusz Błaszczak
Szef MWSiA Mariusz Błaszczak (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d38k8lo

Mariusz Błaszczak powiedział także, że trzeba działać w sposób rozważny, by nie padły znów zarzuty ze strony opozycji, dla której wszystko jest źle.

Zapytany o podsłuchiwanych dziennikarzy, Błaszczak jest zdania, że tą sprawą powinien się zająć wymiar sprawiedliwości.

Gość programu odniósł się też do wniosku o wotum nieufności dla niego. Platforma złożyła w Sejmie taki wniosek wobec szefa MSWiA pod koniec lutego. Zdaniem PO sprawa odwołania szefa KGP insp. Zbigniewa Maja pokazuje, że minister nie radzi sobie z nadzorem nad policją, co grozi obniżeniem bezpieczeństwa. Marek Wójcik z PO, uzasadniając wniosek o wotum nieufności, mówił, że szef MSWiA nie sprawuje właściwego nadzoru nad policją. Jak wskazywał poseł, wysokie stanowiska stracili wieloletni funkcjonariusze.

Błaszczak w TVP Info nazwał to absurdem.

d38k8lo

Podziel się opinią

Share

d38k8lo

d38k8lo
Więcej tematów