Trwa ładowanie...

Mariusz Błaszczak: budowa boisk dla seniorów zbędna, szczególnie gdy brak funduszy na bezpłatne leki

- Projekt budowy boisk dla seniorów jest zbędny, szczególnie, kiedy brak funduszy na bezpłatne leki dla nich - uważa przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak, gość radiowej Jedynki.

Share
Mariusz Błaszczak: budowa boisk dla seniorów zbędna, szczególnie gdy brak funduszy na bezpłatne lekiŹródło: WP.PL, fot: Michał Mandziak
d9kusax

Nawiązując do expose Ewy Kopacz, polityk wyraził zdziwienie, że choć brak jest w budżecie 200 milionów złotych na bezpłatne leki, to znajdzie się 500 milionów na boiska dla seniorów. - To jest właśnie ta nieodpowiedzialność rządu - podsumował gość Sygnałów Dnia.

Nowa premier zapowiedziała w swoim expose, że do 2020 roku rząd przeznaczy 560 milionów złotych na budowę orlików dla seniorów.

d9kusax

Błaszczak o orzeczeniu NSA w sprawie ujawnienia przez PiS swoich wydatków

- PiS zastosuje się do wyroku NSA i ujawni swoje dokumenty finansowe - taką deklarację złożył Błaszczak, szef klub parlamentarnego partii. Polityk wyraził nadzieję, że podobnie będą postępować inne ugrupowania. Na wyrok w sprawie ujawnienia faktur czeka między innymi Platforma Obywatelska i Twój Ruch.

Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog zwróciło się w zeszłym roku do PO, PiS, PSL, SLD i Twojego Ruchu o ujawnienie informacji publicznej. Chodziło o dokumenty finansowe oraz umowy na przeprowadzenie sondaży opinii społecznej oraz wyniki tych sondaży. Partie uznały, że nie są to informacje publiczne.
B Teraz w podobnej sprawie stowarzyszanie zwróciło się do między innymi PO, PiS, PSL, SLD, Twojego Ruchu i Nowej Prawicy. Poprosiło o udostępnienie protokołów z posiedzeń zarządów partii i uchwał podjętych przez te zarządy. Tylko trzy partie w ogóle odpowiedziały. PO odmówiła, PiS zrealizowała wniosek częściowo, a Twój Ruch zapowiedział, że zrobi to później.

d9kusax
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9kusax
d9kusax
Więcej tematów