Trwa ładowanie...

Mariusz Błaszczak: Bronisław Komorowski prowadzi kampanię wyborczą

Miałem wrażenie, że przemawia kandydat na premiera, to wotum nieufności wobec Donalda Tuska - tak orędzie prezydenta Bronisława Komorowskiego ocenia szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem Komorowski prowadzi już kampanię wyborczą.

Share
Mariusz Błaszczak: Bronisław Komorowski prowadzi kampanię wyborczą
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d3y4fe2

- Miałem wrażenie, że przemawia kandydat na urząd prezesa Rady Ministrów, a nie prezydent RP, więc to takie wotum nieufności wobec premiera Donalda Tuska - tak to trzeba odczytywać, bo w końcu premier Donald Tusk jest szefem rządu od jesieni 2007 roku - powiedział Błaszczak po wysłuchaniu orędzia, które prezydent wygłosił przed Zgromadzeniem Narodowym.

Polityk PiS dodał, że część zaprezentowanych w orędziu postulatów, dotyczących m.in. polityki prorodzinnej, jest słuszna i znajduje się w programie PiS, jednak nie jest realizowana przez szefa rządu. - Donald Tusk skupia się na formie - np. ogłasza rok rodziny, ale jednocześnie tnie wsparcie finansowe dla rodzin posiadających jedno dziecko - komentował Błaszczak.

Jako niepokojące szef klubu PiS ocenił słowa Komorowskiego dotyczące wprowadzenia w Polsce euro. - To oznacza peryferyzację Polski, jeżeli doszlibyśmy do strefy euro. PiS jest jednoznacznie przeciwne rezygnacji z polskiej waluty - podkreślił.

d3y4fe2

Jego zdaniem treść prezydenckiego orędzia świadczy o tym, że Komorowski prowadzi już kampanię wyborczą przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi. - Wygląda to na kampanię prezydencką Komorowskiego, która zaczęła się już na pogrzebie generała Jaruzelskiego, bo tam był zwrot w stronę elektoratu postkomunistycznego, a teraz słyszymy zwrot w stronę innej grupy wyborców. To rzeczywiście dość dziwne, bo mieliśmy świętować 4 czerwca, a mamy kampanię wyborczą - powiedział Błaszczak.

Komorowski w orędziu wygłoszonym przed Zgromadzeniem Narodowym zachęcał do reform. Jak mówił, jeśli nie przyspieszymy reform, rozwój Polski trwale spowolni. Wśród najważniejszych wyzwań, które stoją dziś przed Polską prezydent wymienił: kryzys demograficzny, budowę konkurencyjności gospodarki polskiej i europejskiej na globalnym rynku oraz kryzys na Ukrainie. Zapowiedział kilka inicjatyw ustawodawczych: zmierzającą do wprowadzenia korzystniejszego rozliczenia podatków dla rodzin, dotyczącą zmian w ustawie o stowarzyszeniach; powtórzył też wtorkową zapowiedź ws. zwiększenia wydatków na obronności z 1,95 do 2 proc. PKB.

Prezydent powiedział również, że po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych powinna się odbyć dyskusja na temat wprowadzenia w Polsce euro.

d3y4fe2

Podziel się opinią

Share
d3y4fe2
d3y4fe2
Więcej tematów