Trwa ładowanie...
d3rha6x
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Mariusz Błaszczak: będziemy zabiegać o zmianę kodeksu wyborczego. Do skutku

Do skutku będziemy zabiegać o zmianę kodeksu wyborczego, o to, by były kamery przy liczeniu głosów i przezroczyste urny - powiedział w TVP Info Mariusz Błaszczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczak (WP.PL, Fot: Michał Mandziak)
d3rha6x

Ostatnie wybory samorządowe przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS uznał za sfałszowane. - Dlaczego były sfałszowane? Dlatego że ludzie głosowali, a wynik wyborów był inny niż ich wola - wyjaśniał.

Jego zdaniem tezę tę potwierdza 2,5 mln nieważnych głosów, duża różnica między rezultatem wyborów, a sondażami exit-polls oraz sposób działania Państwowej Komisji Wyborczej. - Prawo i Sprawiedliwość wygrało te wybory, a więc mamy dodatkowy mandat do tego, żeby mówić, że były one sfałszowane. Gdyby nie były sfałszowane, to skala zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości byłaby dużo większa. To nie jest tak, że my jesteśmy sfrustrowani, bo wybory przegraliśmy. Nie - my te wybory wygraliśmy i pokazujemy nieprawidłowości - zaznaczył Błaszczak.

Przypomniał, że PiS kilka miesięcy temu złożyło w sejmie projekt zmian w kodeksie wyborczym, który zakłada wprowadzenie przezroczystych urn do głosowania i kamery w komisjach wyborczych. Dzięki temu liczenie głosów można by obserwować w internecie.

d3rha6x

Parlament odrzucił ten projekt. Zdaniem szefa Klubu Parlamentarnego PiS stało się tak dlatego, że "ci, którzy dziś Polską rządzą, w ich interesie ten bałagan leży".

- Ta władza cofa się jedynie przed protestem społecznym - tak było w przypadku ACTA, tak było w przypadku mam I kwartału, tak było w przypadku telewizji Trwam. Dlatego jutro proponujemy manifestację - powiedział Błaszczak.

- Jeżeli zgodzimy się, żeby ludzie w Polsce jak za PRL głosowali, a nie wybierali, to będzie oznaczało, że demokracja w Polsce jest fasadą, że jest fikcją - dodał.

Błaszczaka zapytano też o możliwość powrotu do PiS trzech posłów - Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego i Adama Rogackiego - usuniętych z partii w konsekwencji oskarżeń o nieprawidłowości dotyczące ich służbowej podróży do Madrytu.

- Decyzja została podjęta, nie zmienimy tej decyzji. Panowie są poza partią. I tak już zostanie - podkreślił szef Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

d3rha6x

Podziel się opinią

Share

d3rha6x

d3rha6x
Więcej tematów