Trwa ładowanie...
d2s2cye

Marian Banaś nie złożył dymisji. Elżbieta Witek: Być może stanie się to w przyszłym tygodniu

Marszałek Sejmu potwierdziła, że na jej biurko nie wpłynęła rezygnacja prezesa NIK. Wyznała również, co oznacza "plan B", o którym mówił Mateusz Morawiecki. - Nie chodzi o zmianę konstytucji - twierdzi Elżbieta Witek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marian Banaś nie podał się do dymisji. Elżbieta Witek zapowiedziała, że może się to stać w następnym tygodniu
Marian Banaś nie podał się do dymisji. Elżbieta Witek zapowiedziała, że może się to stać w następnym tygodniu (PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik)
d2s2cye

Mateusz Morawiecki stanowczo stwierdził w piątek, że do końca dnia oczekuje dymisji Mariana Banasia. Padły również nieoficjalne doniesienia, że rezygnacja została złożona, które się nie potwierdziły.

Premier zapewniał, że jeśli do dymisji nie dojdzie to jest już przygotowany "plan B" ws. szefa NIK. Miał on oznaczać zmianę konstytucji. Do tego potrzebne byłoby jednak porozumienie z opozycją. Taką sytuację stanowczo odrzucił lider PO Grzegorz Schetyna.

d2s2cye

Do potencjalnej dymisji Banasia na spotkaniu z dziennikarzami odniosła się marszałek Sejmu. - Nie wpłynęła decyzja o rezygnacji szefa NIK. Ani osobiście, ani pocztą. Być może pan prezes zmieni zdanie. Czekam, jeśli taka będzie jego wola. Nie było powiedziane, że to musi nastąpić dzisiaj. Być może w następnym tygodniu - przyznała Elżbieta Witek.

Marian Banaś w Sejmie. Nie reagował na pytania

Posłanka PiS skomentowała też pomysł o modyfikacji ustawy zasadniczej, aby odwołać Banasia. - Zmiany muszą być przygotowanie ustawowo i zgodnie z konstytucją. Nie będziemy jej zmieniać. Chodzi o Ustawę o Najwyższej Izby Kontroli. Trzeba znaleźć wyjście z tej sytuacji. Cały czas liczę, że prezes podejmie właściwą decyzję. W poniedziałek jestem w pracy - mówiła.

d2s2cye

- Życie pokazuje, że czasem zdarzają się sytuacje, których prawo nie przewiduje - dodała. Polityk sugerowała, że być może powołanie Banasia na stanowisko szefa Najwyższej Izby Kontroli było błędem. - Nie zawsze podejmuje się dobre decyzje, ale Prawo i Sprawiedliwość stawia na wysokie standardy - zakończyła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2s2cye

Podziel się opinią

Share

d2s2cye

d2s2cye
Więcej tematów