WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Marek Szostek został nowym p.o. szefem więziennictwa

Marek Szostek jest p.o. szefem Służby
Więziennej. Obowiązki powierzył mu od 11 marca premier Kazimierz
Marcinkiewicz - podało Centrum Informacyjne Rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

W zeszłym tygodniu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wystąpił do premiera o odwołanie z funkcji szefa Służby Więziennej Henryka Biegalskiego, któremu "Gazeta Wyborcza" zarzuciła brutalne spacyfikowanie buntu więźniów politycznych w areszcie śledczym w Gdańsku podczas stanu wojennego. Premier, który 16 lutego powołał Biegalskiego, zapowiadał, że go odwoła.

Ziobro zapewniał, że przed powołaniem Biegalskiego na dyrektora generalnego Służby Więziennej nikt z kierownictwa resortu nie miał negatywnych informacji o jego przeszłości. Zapowiedział, że ubiegający się w resorcie o kierownicze stanowiska będą składać oświadczenia, że nie uczestniczyli w działaniach przeciwko opozycji przed 1989 r.

49-letni Szostek jest od 10 lat zastępcą szefa więziennictwa; zajmuje się sprawami bezpieczeństwa w zakładach karnych i aresztach śledczych - poinformowała rzeczniczka Służby Więziennej Luiza Sałapa. Dodała, że jest on absolwentem prawa Uniwersytetu Gdańskiego; w służbie więziennej od 1981 r.

WP

Biegalski - który oddał się do dyspozycji Ziobry - zaprzeczał swym związkom z pacyfikowaniem buntu, o czym napisała "Gazeta Wyborcza". Wszystkie zarzuty wobec mnie to pomówienia; czuję się w pełni niewinny - dodał.

Naczelna Prokuratura Wojskowa na polecenie ministra sprawiedliwości miała zbadać, czy Biegalski spacyfikował bunt więźniów politycznych.

Polub WP Wiadomości
WP
WP