Trwa ładowanie...

Marek Suski na imprezie stowarzyszenia, które wspierał twórca Amber Gold? "Są na to dowody"

Czy Marek Suski z PiS, członek komisji śledczej ds. Amber Gold, bawił się na urodzinach stowarzyszenia Pomoc 2002, które finansowo wspierał twórca piramidy finansowej Marcin P.? Dowodem ma być zdjęcie z imprezy, na którym widać polityka PiS.

Marek Suski na imprezie stowarzyszenia, które wspierał twórca Amber Gold? "Są na to dowody"Źródło: Materiały prasowe
dogiqdo
dogiqdo

O zdjęcia Krzysztof Brejza z PO pytał Marcina P. w czasie przesłuchania w Sejmie. - Na stronie internetowej stowarzyszenia Pomoc 2002, które wspierał świadek finansowo w tamtym czasie, znajduje się relacja fotograficzna. Czy na zdjęciach z tego wydarzenia rozpoznaje świadek jakąś znaną osobę, może polityka? - zapytał twórcę Amber Gold polityk. - Jakbym miał odnieść wrażenie, to rozpoznaję pana Suskiego - odparł. I dodał, że nie uczestniczył w tym spotkaniu.

Chodzi o fotografię zrobioną w 2006 roku. Marek Suski z PiS gości na czwartych urodzinach Stowarzyszenia Pomoc 2002. "W czasie dzisiejszego jubileuszu gościliśmy przedstawicieli parlamentu, świata biznesu, duchownych różnych wyznań chrześcijańskich, przedstawicieli fundacji oraz stowarzyszeń a także dziennikarzy i osoby zaprzyjaźnione ze Stowarzyszeniem Pomoc2002. W trakcie uroczystości zostały wręczone dyplomy uznania za wkład finansowy i merytoryczny w rozwój Stowarzyszenia. Spotkanie zakończyło się symboliczną lampką szampana i tortem urodzinowym" – czytamy o imprezie na stronach stowarzyszenia. Na dwóch zdjęciach zamieszczonych w internecie przez organizację widać Marka Suskiego, który przemawia do zgromadzonych gości.

Poseł PO zapytał też, czy Marcin P. prowadził działalność charytatywną, wspierał finansowo jakiekolwiek stowarzyszenia. Świadek odmówił jednak odpowiedzi na to pytanie. Gdy padło pytanie o kontakty ze stowarzyszeniem Pomoc 2002, stwierdziłł: - Nie wiem, żebym się w ogóle z kimś takim kontaktował. Jak udało nam się jednak ustalić, w dokumentach komisji śledczej jest zabezpieczona na komputerze Marcina P. rozmowa z duchownym związanym ze stowarzyszeniem Pomoc 2002. – Ksiądz dopytuje o to, kiedy wpłyną pieniądze, podaje numer konta, na który Marcin P. ma przelać środki. Szef Amber Gold wspierał to stowarzyszenie, są na to dowody - mówi nam osoba z komisji.

Marcin P. zeznał, że informacje uzyskiwał m.in. od dziennikarzy. Zobacz więcej:

O sprawę zapytaliśmy stowarzyszenie Pomoc 2002. Osoba, która odebrała telefon, nie chciała podać swojego imienia i nazwiska. – Ten pan nic nam nie przekazywał, nie wpłacał. To jakiś błąd, nie wiem, dlaczego politycy tak mówią – usłyszeliśmy. Gdy zapytaliśmy o to, czy Marcin P. korzystał pomocy udzielanej przez stowarzyszenie, mężczyzna odparł: "Proszę pytać tego pana, a nie mnie" – i się rozłączył.

dogiqdo

O tym, że szef Amber Gold szukał pomocy w stowarzyszeniu, doniósł m.in. "Superwizjer" TVN. Dziennikarze twierdzili, że Marcin P. jest homoseksualistą. Pomoc 2002 pomaga osobom o takiej orientacji seksualnej.

Na jednej z imprez organizacji w 2007 r. był inny poseł PiS Wojciech Skurkiewicz. – Nic nie wiem o tym, by Marcin P. przekazywał im pieniądze. Gdy byłem na tym spotkaniu, nikt jeszcze go nie znał, a Amber Gold nie istniało – mówi polityk. I dodaje, że "stowarzyszenie jest dyskusyjne i nigdy nie był zainteresowany jego działalnością". Z posłem Markiem Suskim nie udało nam się skontaktować.

dogiqdo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dogiqdo
Więcej tematów