Trwa ładowanie...
d2x7qyg
IAR

Marek Sawicki: zamiast nakładów na system, więcej pieniędzy na uposażenie pracowników

- PKW i Krajowe Biuro Wyborcze nie były przygotowane do wyborów - mówi minister rolnictwa Marek Sawicki. Polityk PSL stwierdził, że zamiast zwiększenia nakładów na lepsze wyposażenie techniczne systemu, PKW wystąpiło o więcej pieniędzy na uposażenie pracowników.
Share
Marek Sawicki: zamiast nakładów na system, więcej pieniędzy na uposażenie pracowników
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d2x7qyg

Trwa chaos związany z liczeniem głosów w wyborach samorządowych, nie wiadomo, kiedy można się spodziewać oficjalnych wyników.

Sawicki powiedział w radiowej Trójce, że PKW powinna była zadbać wcześniej o odpowiednią obsługę informatyczną głosowania. - Tymczasem wystąpiła ona o zwiększenie pieniędzy na wyższe uposażenie pracowników, a nie na lepsze wyposażenie techniczne systemu - zwrócił uwagę minister.

Sawicki odpierał zarzuty, że PSL "poprawiło sobie" wyniki wyborów. - Jeśli są tacy, którzy tak mówią, niech złożą doniesienie do sądu - powiedział minister. Dodał, że w sprawie wszelkich nieprawidłowości można złożyć doniesienie do sądu okręgowego, który to rozstrzygnie.

Do tej pory PKW podała jedynie oficjalne wyniki wyborów wójtów burmistrzów i prezydentów miast. Nadal nie ma pełnych rezultatów głosowania do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich.

Szef Krajowego Biura Wyborczego podał się do dymisji. Kazimierz Czaplicki, będący także sekretarzem Państwowej Komisji Wyborczej, podkreślił, że jego rezygnacja wynika z poczucia odpowiedzialności.

d2x7qyg

Podziel się opinią

Share
d2x7qyg
d2x7qyg
Więcej tematów