Trwa ładowanie...
20-11-2014 09:56

Marek Sawicki: zamiast nakładów na system, więcej pieniędzy na uposażenie pracowników

- PKW i Krajowe Biuro Wyborcze nie były przygotowane do wyborów - mówi minister rolnictwa Marek Sawicki. Polityk PSL stwierdził, że zamiast zwiększenia nakładów na lepsze wyposażenie techniczne systemu, PKW wystąpiło o więcej pieniędzy na uposażenie pracowników.

Marek Sawicki: zamiast nakładów na system, więcej pieniędzy na uposażenie pracownikówŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d770vdr
d770vdr

Trwa chaos związany z liczeniem głosów w wyborach samorządowych, nie wiadomo, kiedy można się spodziewać oficjalnych wyników.

Sawicki powiedział w radiowej Trójce, że PKW powinna była zadbać wcześniej o odpowiednią obsługę informatyczną głosowania. - Tymczasem wystąpiła ona o zwiększenie pieniędzy na wyższe uposażenie pracowników, a nie na lepsze wyposażenie techniczne systemu - zwrócił uwagę minister.

Sawicki odpierał zarzuty, że PSL "poprawiło sobie" wyniki wyborów. - Jeśli są tacy, którzy tak mówią, niech złożą doniesienie do sądu - powiedział minister. Dodał, że w sprawie wszelkich nieprawidłowości można złożyć doniesienie do sądu okręgowego, który to rozstrzygnie.

Do tej pory PKW podała jedynie oficjalne wyniki wyborów wójtów burmistrzów i prezydentów miast. Nadal nie ma pełnych rezultatów głosowania do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich.

Szef Krajowego Biura Wyborczego podał się do dymisji. Kazimierz Czaplicki, będący także sekretarzem Państwowej Komisji Wyborczej, podkreślił, że jego rezygnacja wynika z poczucia odpowiedzialności.

d770vdr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d770vdr
Więcej tematów