Trwa ładowanie...
d1rw8y0
27-01-2016 10:52

Marek Magierowski o wieczornym spotkaniu prezydenta z PiS

Rozmowa będzie poświęcona bieżącym sprawom politycznym, temu co się dzieje w parlamencie, procedowanym ustawom. Nie ma jednego konkretnego tematu - oświadczył w #dziejesienazywo rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Marek Magierowski, pytany o wieczorne spotkanie prezydenta z klubem PiS.

d1rw8y0
d1rw8y0

Magierowski tłumaczył, że prezydent chce rozmawiać z politykami PiS na temat bieżących wydarzeń. - Nie sądzę, żeby po spotkaniu było jakieś wspólne oświadczenie, choć nie mam 100 proc. przekonania, że tak nie będzie. To zależy od tego, jak potoczą się te rozmowy - mówił.

Rzecznik zaznaczył również, że Andrzej Duda jest otwarty na podobne rozmowy z kolejnymi klubami. - Prezydent zaprasza do siebie kluby, jeśli wyrażą wolę takiego spotkania i jeśli pozwoli na to kalendarz. Prezydent zdaje sobie sprawę, że klub PiS nie jest jedynym w parlamencie - mówił rzecznik Dudy.

Magierowski na Twitterze zdementował doniesienia, jakoby jedną z poruszanych w środę kwestii był temat Trybunału Konstytucyjnego. Rzecznik napisał, że podczas poniedziałkowego tweetupu z dziennikarzami prezydent nie składał żadnych deklaracji dot. kompromisu ws. TK, a dzisiejsze spotkanie nie ma charakteru "konsultacji politycznych".

d1rw8y0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rw8y0
Więcej tematów