Trwa ładowanie...

Marek Kuchciński leciał do szkoły syna w Przemyślu

Loty marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego rządowym samolotem nie przestają budzić kontrowersji. Na jaw wychodzą nowe szczegóły ws. celów podróży polityka PiS. Tak jest w przypadku centrum badmintona w Przemyślu.

Share
Marek Kuchciński leciał do szkoły syna w Przemyślu
Źródło: UM Przemyśl
d3wzoci

W zestawieniu lotów marszałka można znaleźć podróż do Przemyśla na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Rozwoju Badmintona. Okazuje się, że Marek Kuchcińki zamówił rządową maszynę we wrześniu ubiegłego roku, aby polecieć na inaugurację roku szkolnego w ważnym dla niego liceum.

Chodzi o I LO w Przemyślu, w którym w tym samym roku szkolnym zdawał maturę syn marszałka, Ignacy - wyjaśnia "Gazeta Wyborcza". Sam Marek Kuchciński również jest absolwentem tej szkoły, a do matury przystąpił w 1974 r.

d3wzoci

Marszałek leciał rządowym gulfstreamem na uroczystość w przemyskim liceum, która zaplanowana musiała być wiele tygodni wcześniej.

Rozpoczęcie roku szkolnego połączono z uroczystością wmurowania kamienia węgielnego pod nową salę gimnastyczną. To z kolei część powstającego w Przemyślu Centrum Rozwoju Badmintona.

Inwestycję kwotą ok. 4,5 mln złotych wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Kamień węgielny wmurowano przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Jarosław Sellin broni Marka Kuchcińskiego. Ma teorię

d3wzoci

Podziel się opinią

Share
d3wzoci
d3wzoci
Więcej tematów