Trwa ładowanie...

Marek Jakubiak u Jacka Żakowskiego o poborze do wojska: autentycznie jestem za tym

- Autentycznie jestem za tym. Rozróżniam ludzi, którzy byli w wojsku i którzy nie byli. To widać wyraźnie. Zajmowałem się szkoleniem żołnierzy, widziałem ludzi którzy zostali wyrwani od mamusi w ciągu dwóch lat, co uważam za długi okres czasu, ale w ciągu trzech miesięcy zmieniali się często w poważnych mężczyzn - mówił w programie "WP rozmowa" Marek Jakubiak (Kukiz'15), pytany o opinię w sprawie przywrócenia poboru do wojska.

Share
d2j5n58

Jakubiak stwierdził, że przeszkoliłby wszystkich mężczyzn, ale w okresie 6-9 miesięcy. - Dwa lata to za długo. Pamiętam, że od roku czasu do końca służby czynnej, żołnierze się nudzili tak naprawdę - mówił.

Gość "WP rozmowy" zabrał też głos w sprawie kibiców Legii. - Rozmawiałem z kombatantem, panem pułkownikiem, który ze łzami w oczach powiedział, że nigdy w życiu nikt go nie potraktował tak dobrze jak legioniści, jak kibice Legii. I on to ze łzami w oczach mówił. Ten szacunek do kombatantów, ten szacunek do Powstania Warszawskiego, to składanie...

- A z drugiej strony ta wiocha, którą robią na całą Europę. Czy polski patriota może się tak zachowywać? - wtrącił Żakowski.

d2j5n58

- Nie wiem, jak to powiedzieć, ale w każdym pokoleniu jest awangarda wojowników. Jeśli nie mają z kim walczyć, walczą ze sobą - powiedział poseł Kukiz'15.

Zobacz cały odcinek programu "WP rozmowa":
d2j5n58
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j5n58
d2j5n58
Więcej tematów