Trwa ładowanie...
d25ozas

Marek Jakubiak i Jacek Protasiewicz o Trybunale. "Nie ma takiej opcji, żeby narodu bronił polityk"

Trybunał Konstytucyjny w dotychczasowym kształcie przechodzi do historii. Jeśli ktoś mówi, że to nie jest ciało polityczne, to żyje w jakimś nierealnym świecie. Nie ma takiej opcji, żeby narodu bronił polityk - przekonywał w #dziejesienazywo Marek Jakubiak (Kukiz'15). Jacek Protasiewicz (PO), komentując działania PiS związane z wyborem kandydatów do Trybunału, ocenił, że to bezprawie. - To próba postawienia przed faktem dokonanym - oświadczył.

Share
d25ozas

Jakubiak uważa, że sześć miesięcy przed wyborami rząd nie powinien podejmować żadnych decyzji ustrojowych. - Mamy do czynienia z wprowadzeniem ustawy robionej na chybcika. Udawanie, że sędziowie są poza tym wszystkim, jest co najmniej niestosowne. Sami brali udział w pracach nad ustawą, załatwili sobie podwyżki, zwroty ryczałtów mieszkaniowych, a także 6-miesięczne odprawy - mówił poseł Kukiz'15.

Zdaniem Jacka Protasiewicza dzisiejsze głosowanie w Sejmie jest niezgodne z konstytucją. - Mamy do czynienia z siłą i bezprawiem. To próba postawienia przed faktem dokonanym - podkreślał.

d25ozas

Podziel się opinią

Share
d25ozas
d25ozas
Więcej tematów