Trwa ładowanie...
dt2b444
dt2b444

Marek Jakubiak: będę naciskał na PiS, by uwolnić polską gospodarkę

Będziemy dążyli do uproszczenia podatków. Osobiście będę mocno naciskał na PiS, by zlikwidować CIT i uwolnić polską gospodarkę - zapowiedział w #dziejesienazywo przedsiębiorca i właściciel browaru Ciechan Marek Jakubiak, który dostał się do Sejmu z list Kukiz'15.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dt2b444

Jakubiak przekonywał, że celem państwa jest zarabianie pieniędzy. - Państwo musi być bogatsze, żeby ludzie mieli lepiej, żeby mogło przeznaczać coraz więcej środków na armię, szpitale, pokrzywdzonych przez los. Dziś matka na niepełnosprawne dziecko dostaje dodatek w wysokości 150 zł. Po co to w ogóle? - pytał.

Właściciel Ciechana pytany, co myśli o planach gospodarczych PiS, stwierdził, że "w partii Jarosława Kaczyńskiego z tyłu jest za dużo profesorów". - Wymyślenie, że obniżenie przedsiębiorcom o 3 punkty procentowe podatku CIT jest rozwiązaniem na wszystko, to duży błąd. Bo nie chodzi o to, jaki ten podatek jest, ale o to, że on w ogóle jest - tłumaczył i dodał, że "będzie naciskał na PiS, by zlikwidować podatek CIT i uwolnić polską gospodarkę jak za Wilczka (wprowadzona w 1989 r. ustawa Mieczysława Wilczka obowiązywała do 2000 r. i regulowała w sposób liberalny działalność gospodarczą - przyp.red)".

dt2b444

Podziel się opinią

Share
dt2b444
dt2b444
Więcej tematów