Trwa ładowanie...
borowski

Marek Borowski rezygnował z funkcji szefa SdPl

Dotychczasowy szef SdPl Marek Borowski zrezygnował z pełnionej funkcji. Wszedł natomiast w skład Rady Politycznej Socjaldemokracji. Do czasu wyboru nowego szefa, jego obowiązki będzie pełnił wiceprzewodniczący SdPl Bartosz Dominiak.
Share
Marek Borowski rezygnował z funkcji szefa SdPl
Źródło: WP.PL, Fot: Joanna Stanisławska
d488cf9

O rezygnacji Borowski poinformował w połowie czerwca na spotkaniu Konwentu Socjaldemokracji. Wówczas w oświadczeniu przekazanym członkom swojej partii Borowski tłumaczył, że SdPl potrzebuje "nowego otwarcia", które powinni realizować "nowi ludzie, już doświadczeni, ale nieobciążeni schematami i często osobistymi urazami z przeszłości".

Nowy przewodniczący SdPl będzie wybierany bezpośrednio, korespondencyjnie przez wszystkich członków partii. Do 4 sierpnia można zgłaszać kandydatów. Następnie członkowie SdPl będą mieli czas do 15 września na nadsyłanie swych głosów. 7 dni później mają zostać ogłoszone wyniki wyborów.

Według Dominiaka na razie nie zgłoszono żadnego kandydata na szefa SdPl. Niewykluczony jest start dotychczasowego sekretarza generalnego Socjaldemokracji Wojciecha Filemonowicza. Borowski zapowiedział, że nie zamierza również wspierać żadnego z kandydatów.

d488cf9

Podziel się opinią

Share
d488cf9
d488cf9
Więcej tematów