Trwa ładowanie...
d39dmdv
x-news/TVN 24

Marcin Mastalerek: Sprawę wyroku na Kamińskiego nagłośnimy w Europie

Marcin Mastalerek, rzecznik Prawa I Sprawiedliwości nazwał wyrok sądu, który zapadł w sprawie byłego szega CBA Mariusza Kamińskiego, haniebnym i kuriozalnym. Zapowiedział też w programie "jeden na jeden" w TVN24, że jego partia ma zamiar nagłośnić tę sprawę w Europie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Mastalerek: Sprawę wyroku na Kamińskiego nagłośnimy w Europie
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d39dmdv

Rzecznik PiS zapewnił, że jego partia będzie bronić Kamińskiego, który jego zdaniem powinien być uniewinniony.

- Podejmiemy działania, nagłośnimy tę sprawę w Europie, na forum Parlamentu Europejskiego. Nie zostawimy tej sprawy - zapowiedział Mastalerek w TVN24.

Polityk PiS dodał także, że wyrok ten jest motywowany względami politycznymi i pokazuje, że "Polska jest na drodze do Białorusi". Wyraził nadzieję, że sąd drugiej instancji "zmieni ten kuriozalny i haniebny wyrok".

d39dmdv

Mastalerek powiedział również, że Kamiński na pewno nadal pozostanie szefem PiS.

- Jestem dumny, że jestem w obozie patriotycznym, w obozie zjednoczonej prawicy właśnie z takim człowiekiem. Służba Mariusza Kamińskiego państwu polskiemu broni się sama - ocenił w TVN24 rzecznik PiS.

Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście skazał Mariusza Kamińskiego (dziś poseł PiS, wiceprezes partii) za przekroczenie uprawnień szefa CBA przy "aferze gruntowej" w 2007 r. na trzy lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk we władzach, administracji i służbach państwowych. Według sądu CBA podżegało do korupcji, nie było podstaw prawnych i faktycznych do wszczęcia operacji ws. odrolnienia gruntu w ministerstwie rolnictwa.

d39dmdv

Podziel się opinią

Share
d39dmdv
d39dmdv
Więcej tematów